Zatrudnienie adwokata podczas przygotowywania się do sprawy rozwodowej wydaje się być dobrym rozwiązaniem – opcję tę wykorzystują przede wszystkim osoby, które spodziewają się skomplikowanego procesu, jak również te, które nigdy wcześniej nie miały okazji być stroną w sądzie. Zatrudnienie adwokata może przynieść nam wiele korzyści, nie tylko związanych z samym procesem.
Dlaczego decydujemy się na rozwód?
Powodów złożenia papierów rozwodowych jest wiele – okazuje się również, że zacierają się również granice tego, które ze współmałżonków pierwsze takie papiery składa. Dzisiaj najczęściej podawanym powodem w formularzach rozwodowych są „różnice nie do pogodzenia”. Ten eufemiczny termin może określać zarówno różnice światopoglądowe, jak i różnice wynikające z wyznawanej religii. Psychoterapeuci są zdania, że wielu rozwodów dałoby się uniknąć, gdyby wcześniej para potrafiła ze sobą rozmawiać, komunikować swoje potrzeby oraz oczekiwania. Zdarzają się również rozwody, w których główną osią nieporozumienia jest chęć lub brak chęci posiadania potomstwa. Wnioski rozwodowe trafiają do sądów również jako wynik niewierności małżeńskiej. Wiele mówi się dzisiaj również o rozwodach wynikających z przemocy występującej w rodzinie: może być to zarówno przemoc fizyczna, przemoc ekonomiczna czy też przemoc psychiczna. O powodach rozwodów przeczytamy również na stronie adwokat-katowice.info.pl.
Adwokat – czy okaże się pomocny?
Wiele osób zastanawia się, kiedy warto zatrudnić adwokata? Okazuje się, że przy prostych sprawach, gdzie nie ma konieczności orzekania o winie małżonkowie są w stanie samodzielnie wypracować porozumienie, który przedstawiany jest sędzi w czasie procesu rozwodowego. Jeśli jednak małżeństwo doczekało się dzieci i majątku lub też rozwód jest wynikiem niewierności sprawy rozwodowe mogą się znacznie przedłużyć.