TOP

Odzież używana z importu

Któż nie zna podekscytowania towarzyszącego szperaniu w sklepach z odzieżą używaną? Nutka niepewności i ukierunkowanie na zdobycz powodują, że adrenalina wzrasta jak podczas prawdziwego polowania. Zaopatrzenie dobrych sklepów z odzieżą vintage prowadzi importer odzieży używanej.

Zbiórki zagraniczne

W celu zapewnienia najlepszej jakości towaru, importer odzieży używanej prowadzi zbiórki w krajach całej Europy. Osoby, które chcą zrobić porządki w garderobie i pozbyć się ubrań, których już dłużej nie potrzebują, wystawiają worki z ciuchami przed swoją posesją w wyznaczonym terminie. Samochody należące do importera odzieży używanej przejeżdżają ulicami, podczas gdy pracownicy firmy wrzucają ubrania na pakę. Oryginalnie zapakowana odzież, w stanie w jakim została oddana, przewożona jest do sortowni, która może znajdować się w kraju, w którym prowadzona jest zbiórka lub już w Polsce. Odzież pozyskiwana jest najczęściej w Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii czy Szwecji. Towar z każdego kraju ma swoje specyficzne cechy, np. pośród odzieży ze Skandynawii dużo jest ciepłych, wełnianych elementów.

Rodzaje odzieży

Importer odzieży używanej najczęściej ma w ofercie dwie główne pozycje: odzież sortowaną oraz odzież niesortowaną. Odzież sortowana to ubrania, które przeszły wstępną selekcję. Odrzucone zostały egzemplarze zniszczone, brudne lub dziurawe, a ubrania sprzedawane są asortymentami. Istnieje możliwość kupienia np. tylko spodni lub t-shirtów. Odzież niesortowana to worki i torby w takiej formie, w jakiej zostały odebrane przez importera odzieży używanej. Można w nich znaleźć wszystkie rodzaje ubrań. Jej zaletą jest niższa niż odzieży sortowanej cena.

Zaopatrzenie sklepu

Nie każdy właściciel sklepu dysponuje pojazdem na tyle dużym, żeby móc samodzielnie przywozić towar. W związku z tym firmy zajmujące się importem odzieży używanej prowadzą również transport. Często wymagana jest minimalna ilość kupowanej odzieży (sprzedaje się ją na kilogramy), by móc zamówić towar z dostawą. Odzież niesortowana daje możliwość znalezienia pełnego asortymentu odzieży używanej. W razie potrzeby lub braku egzemplarzy konkretnej części garderoby, najprościej jest zamówić partię towaru sortowanego zawierającego dane ubranie. Współpraca z importerami dbającymi o jakość sprowadzanej odzieży gwarantuje powodzenie interesu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z hurtowni odzieży używanej Angora

Categories Ciekawe
https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ live url