TOP

Randki on-line

Randki internetowe stają się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Już nie chodzi nawet o poznawanie ludzi przez internet, a potem przenoszenie tych znajomości poza sieć, ale o stricte internetowe znajomości, także te międzynarodowe.

Wirtualny świat

Internet otworzył przed ludźmi ogrom możliwości, także w przypadku kontaktów międzyludzkich. Portale społecznościowe i komunikatory pozwalają utrzymywać bliskie kontakty ze znajomymi czy rodziną mieszkającą bardzo daleko. Ponadto wiele stron oferuje darmowy portal randkowy, który osobom samotnym ułatwia poszukiwanie drugiej połówki. Ale czy na pewno?

Wiele osób nie przenosi swoich wirtualnych znajomości do świata realnego. Wystarczają im godziny czatowania i ewentualne wyobrażenia „co by było gdyby?”. Jednakże z wielu powodów pozostają tylko na stopie on-line. Być może jest to kwestia odległości, wieku albo po prostu niechęć do zawierania prawdziwych znajomości.

Bezpieczna odległość

Darmowy portal randkowy pozwala dobrać osobę o zbliżonym do nas charakterze i światopoglądzie. Jednakże to często jest tylko wymysł, czysty marketing, ponieważ każdy chce wypaść jak najlepiej. To samo w przypadku czatowania – wysyłanie wiadomości pozwala na zebranie myśli i odpowiednie sformułowanie zdań, czego często nie doświadczymy w normalnej konwersacji.

Ponadto ludzie stają się coraz bardziej zamknięci w sobie i paradoksalnie internet nie pozwala im się otworzyć. Owszem, udaję się na jego pomocą poznawać nowe osoby, jednakże są to znajomości czysto internetowe, często międzynarodowe, a co za tym idzie nie istnieje ryzyko spotkania się w realnym świecie. Dzięki temu można dowolnie kształtować swoją osobę i przedstawiać ją w lepszym świetle.

Internet kryje w sobie wiele możliwości, ale także mnóstwo niebezpieczeństw. W przypadku internetowych znajomości nierzadko prowadzi do ich spłycenia i powoduje zniechęcenie do spotkań na żywo. Internet pozwala wygładzać swoje niektóre cechy i eksponować te, z których jesteśmy dumni. Oczywiście, wszystko zależy od osób z niego korzystających, dlatego nie warto przekreślać portali randkowych, bo wiele przypadków dowiodło, że miłość on-line jest możliwa, trzeba tylko chcieć i mieć trochę szczęścia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z darmowego portalu randkowego Randkuj.my

Categories Ciekawe
https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-quada/ zobacz wiecej Stolik pomocniczy na laptopa loft