TOP

Laserowe usuwanie przebarwień – poznaj sposób na odzyskanie równomiernego kolorytu cery

Skóra twarzy to obszar narażony na ciągłe działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne, wilgoć, wiatr, mróz. To wszystko może wpłynąć na utratę równomiernego kolorytu cery. Domowe metody pielęgnacyjne bywają nieskuteczne w usuwaniu plam posłonecznych i innych zmian pigmentacyjnych. Jeśli jesteś bezradna wobec przebarwień na twarzy, zastanów się nad odwiedzeniem kliniki medycyny estetycznej. Specjaliści polecają m.in. laserowe usuwanie przebarwień.

Przebarwienia na twarzy – skąd się biorą?

Przebarwienia na twarzy to zmiany skórne, które wynikają z nieprawidłowego wytwarzania melaniny, czyli barwnika skóry. Pod wpływem różnych czynników dochodzi do jej miejscowego odkładania. Komórki odpowiedzialne za wytwarzanie melaniny to melanocyty. Gdy dochodzi do ich uszkodzenia mogą powstać przebarwienia. Czynniki, które powodują powstawanie plan pigmentacyjnych na skórze to m.in.:

  • ekspozycja skóry na słońce,
  • starzenie się organizmu,
  • stany zapalne skóry,
  • zmiany hormonalne w organizmie,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • stosowanie perfum i kosmetyków o działaniu fotouczulającym.

Jak dbać o cerę z przebarwieniami?

Jak podkreślają eksperci z Kliniki Miracki na warszawskim Ursynowie, najważniejszym elementem pielęgnacji cery ze skłonnością do przebarwień jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W tym celu należy na co dzień stosować kremy z filtrem o wysokim faktorze SPF, a najlepiej unikać przebywania na zewnątrz w czasie największego nasłonecznienia, czyli latem w godzinach 11.00-15.00. Przed wyjściem na słońce nie używaj środków zapachowych, zwłaszcza perfum z alkoholem, piżma (naturalnego oraz syntetycznego) i olejków eterycznych (bergamotowego, paczulowego oraz waniliowego).

Należy też zadbać o codzienną pielęgnację, która przyczyni się do rozjaśnienia cery z przebarwieniami. Istotne jest regularne oczyszczanie twarzy przy pomocy peelingów dostosowanych do jej typu, aby złuszczyć warstwę martwego naskórka. Warto też sięgać po dermokosmetyki o działaniu rozjaśniającym, np. na bazie kwasów owocowych, witaminy C czy kwasu kojowego.

Jak wygląda laserowe usuwanie przebarwień?

Niektóre przebarwienia mogą zniknąć samoistnie. Inne potrzebują pomocy w postaci złuszczania naskórka. Głębokie przebarwienia bardzo trudno jest usunąć domowymi sposobami. Na szczęście istnieje skuteczny zabieg medycyny estetycznej na plamy pigmentacyjne – laserowe usuwanie przebarwień. Zanim jednak poddamy się laseroterapii, naszą skórę musi obejrzeć specjalista, aby wykluczyć przeciwwskazania oraz dobrać odpowiednie parametry zabiegu.

Działanie lasera na przebarwienia opiera się na zastosowaniu odpowiedniej długości fali, która wykazuje wysokie powinowactwo do melaniny. Światło lasera wchłaniane jest przez barwnik skóry i powoduje jego rozpad. Cząsteczki uszkodzonego pigmentu trafiają do krwioobiegu i za pośrednictwem układu limfatycznego usuwane są z organizmu. Najlepsze, najbardziej widoczne rezultaty można uzyskać po wykonaniu serii około trzech zabiegów w czterotygodniowych odstępach. W wyniku działania tego lasera skóra nie tylko zyskuje naturalny, zdrowy, a przede wszystkim wyrównany koloryt, ale też ulega naprężeniu, dzięki czemu zmarszczki stają się mniej widoczne.

Szukasz zaufanego specjalisty? Wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com i zapoznaj się z listą polecanych klinik medycyny estetycznej.

Categories Zdrowie i Uroda