TOP

Zadaszenia tarasu kawiarnianego

Kawiarnia od zawsze była miejscem szczególnym. Wystarczy wspomnieć nastrojowe kawiarenki francuskie, w których spotykali się artyści. Uwieczniane potem na najsłynniejszych płótnach. Podobnie jak polskie kawiarnie literackie, w których tworzono zankomitą literaturę, gdzie rodziła się filozofia współczesna i sztuka. W dzisiejszych czasach kawiarnie także mają swój złożony sens. Jednym z nich jest wypoczynek, który na wyższy poziom wprowadzają zewnętrzne ogródki i zadaszenia tarasu. Te proste rozwiązania w pewnym stopniu nawiązują do historii kawiarnianej architektury, poddając dawne wzorce unowocześnieniu i modyfikacji estetycznej.

Zadaszenia tarasu jako poszerzenie przestrzeni kawiarnianej

Zadaszenia tarasu to doskonały sposób na poszerzenie i otwarcie kawiarnianego wnętrza. To tradycja, która zyskuje nowoczesne ujęcie, kiedy wykorzystujemy zalety nowoczesnych zadaszeń aluminiowych wykończonych specjalnym materiałem technicznym. Rozwiązania tego typu to dodatkowy metraż, który przecież liczy się w każdej kawiarni. To także stworzenie wyjątkowo atrakcyjnego miejsca dla gości, którzy mogą rozsiąść się wygodnie na zewnątrz z filiżanką ulubionej kawy i z dobrym ciastkiem. Także podczas upału czy deszczu.
Zadaszony taras to idealna strefa relaksu, o którą warto zadbać, gdy miejsce to graniczy z uroczym ogrodem, piękną plażą, wiekową architekturą. Kawiarnia sąsiadująca z zabytkową starówką czy brzegiem morza po prostu musi być otwarta na piękno świata zewnętrznego. Zadaszenia tarasu to wygodny sposób na to, żeby tak się stało.

Zadaszenia tarasowe i meblowanie tarasu

Dzięki zadaszeniom uzyskujemy jakby dodatkowe wnętrze, które wystarczy już tylko pomysłowo umeblować. Nowoczesny design zadaszeń doskonale pasuje do minimalistycznych mebli z aluminium, które sprawdzą się w roli atrakcyjnych mebli HoReCa. Podobnie jak wypoczynkowe czy jadalniane zestawy z technorattanu. Jeśli zaś zdecydujemy się na zadaszenie w postaci zabudowy szklanej, wówczas zdecydowanie wydłużymy czas korzystania z uroków świata zewnętrznego. Taki kawiarniany ogródek zimowy stanie się wielką atrakcją dla gości. Zwłaszcza gdy go umeblujemy komfortowymi kompletami z aluminium czy z technorattanu.

Categories Dom i Wnętrze
aszkubis.pl asantuariosc.com rce-reklama.pl