TOP

Ginekomastia – możliwe źródła choroby

Ginekomastia jest zaliczana do męskich schorzeń, w przypadku których ciężko jest mówić o wskazaniu jednej tylko przyczyny. Przeważnie mówimy w jej kontekście o schorzeniu idiopatycznym, a więc takim, którego przyczyny nie da się ustalić. Nie oznacza to jednak, że nie podejmuje się takich prób.

Możliwe źródła schorzenia można ustalić podczas wywiadu z pacjentem. Ginekomastia we Wrocławiu, z którą zgłaszają się starsi mężczyźni, jest zwykle wynikiem andropauzy. Z kolei schorzenie obserwowane u młodych osób może być konsekwencją przyjmowania niektórych leków, w tym również tych, które mają na celu zwiększenie masy mięśniowej. Ginekomastia po lekach jest zresztą zagadnieniem szczególnie interesującym, bo schorzenie to bywa wiązane z medykamentami, których przyjmowanie nie kojarzy się bezpośrednio z podobnymi dolegliwościami. Może wystąpić choćby w następstwie stosowania leków pozwalających na walkę z niepłodnością, a także tych, które pozwalają na leczenie choroby wrzodowej żołądka, nadciśnienia albo grzybicy.

Jeżli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na chirurgia.medfemina.pl.

Categories Zdrowie i Uroda
https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ zobacz https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/