TOP

Klasyczna kuchnia – czy musi być przewidywalna?

Codzienne posiłki nie muszą być nudne – współcześnie kucharze przekonują, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia w tworzeniu niebanalnych dań. Warto sięgać po klasyczne przepisy i urozmaicać je o nowe składniki – w ten sposób tworzone są nowe smaki i dania, które z pewnością zaskoczą pozytywnie biesiadników.

Jak komponować smaczne i zdrowe dania?

Aby mieć pewność, że podawane przez nas dania są wartościowe, warto zastanowić się nad ich składem oraz potrzebami naszych organizmów. Aby móc sprawnie funkcjonować i cieszyć się dobrym zdrowiem, konieczna jest zbilansowana i zróżnicowana dieta, w której nie brak składników takich jak białko, węglowodany, ale też błonnik, witaminy, mikroelementy. Chcąc przygotowywać smaczne i zdrowe dania, przede wszystkim warto wykorzystywać sezonowe produktu – nie będzie problemu z ich dostępnością, ceną, jakością. Warzywa i owoce kupujmy w lokalnych sklepach warzywnych czy na targach – w ten sposób wspieramy lokalny biznes. Szukając wartościowych mięs, stawiajmy na produkty pochodzące od najlepszych producentów.

Zaskocz domowników daniami z europejskich restauracji!

Nie trzeba wiele czasu w kuchni, aby zaskoczyć domowników wyjątkowymi potrawami, wprost z europejskich restauracji. Przepis na sznycel wiedeński wiener schnitzel nie jest skomplikowany, a tak podane mięso w towarzystwie surówek z pewnością zaspokoi głód największych łakomczuchów. Sznycel wiedeński to nie jedyna propozycja na proste i szybkie danie – szukają sprawdzonych przepisów, warto również sięgnąć do kuchni włoskiej, w której królują przede wszystkim makarony. Atutem dań włoskich jest bez wątpienia wykorzystanie sezonowych warzyw i owoców – dzięki temu możemy mieć pewność, że na talerzach znajdują się wartościowe produkty, które nie tylko doskonale smakują, ale też przyczyniają się do zdrowia.

 

 

 

 

Categories Dom i Wnętrze
zobacz zobacz zobacz wiecje