TOP

Okna PCV – świetny wybór! Zalety okien plastikowych

Wybór okien to wbrew pozorom niełatwa do podjęcia decyzja. Poza funkcjonalnością, istotna jest ich wytrzymałość. Okna stanowią w końcu inwestycję na lata. Według statystyk Polacy najczęściej wybierają okna plastikowe – dowiedz się dlaczego!

Taniej a równie dobrze

Koszt okien nie jest kwestią bez znaczenia – w zależności od wymiarów okien w całym mieszkaniu i od preferencji kupujących, cena może kształtować się na poziomie od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Okna plastikowe są rozwiązaniem ekonomicznym: przyjmuje się, że to wydatek od 30 do 50% mniejszy niż ten, który trzeba ponieść decydując się na okna drewniane.

Trwałe rozwiązanie

Zdecydowanie najbardziej wytrzymałe są okna drewniane. Dobrze wykonane, właściwie zamontowane i odpowiednio konserwowane ramy tego typu będą z powodzeniem pełnić swoją funkcję przez kilkadziesiąt lat. Tańsze okna PCV nie wypadają jednak w tym porównaniu źle. Szacuje się, że wysokiej jakości plastiki nie muszą być wymieniane przez 20 a nawet 50 lat! Jest to więc opcja godna rozważenia – zwłaszcza analizując aspekty cenowe.

Ułatwiona pielęgnacja

Właściwości PCV sprawiają, że okna plastikowe są znacznie bardziej odporne na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Działanie związków chemicznych i aktywnych substancji biologicznych znajdujących się w powietrzu, znacznie szybciej zauważymy na drewnie. Plastiki sprawdzą się w związku z tym lepiej szczególnie w dużych miastach, gdzie nie sposób uchronić się przed spalinami i smogiem. Dodatkowo, poza niższym stopniem degradacji materiałów, należy podkreślić łatwość konserwacji okien plastikowych – nie potrzebują one zabiegów takich jak impregnacja czy malowanie. W większości przypadków wystarczy mycie z dobrym środkiem czyszczącym.

Długa lista innych zalet

Wśród innych zalet okien plastikowych wskazywanych przez ich użytkowników znajduje się ich doskonała szczelność. Dzięki temu ciepło nie ucieka na zewnątrz, co przekłada się na ograniczenie rachunków za ogrzewanie. Szczelne okna to także skuteczna izolacja akustyczna i domowy odpoczynek w ciszy.

Plastikowe okna to doskonały kompromis pomiędzy ceną a trwałością. Mają przy tym szereg zalet, których nie nadrabiają klasyczne okna drewniane. W oszczędności nie warto jednak szukać skrajności – tylko PCV dobrej jakości oraz fachowy montaż pozwolą cieszyć się wspaniałymi oknami przez długie lata!

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Categories Ciekawe
h.pl https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/ zobacz wiecje