TOP

Rowery miejskie do zadań specjalnych

Producenci rowerów miejskich z roku na rok oferują swoim klientom coraz to nowsze modele, które są w stanie zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających i najbardziej wybrednych miłośników jednośladów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie elementy powinien posiadać każdy porządny rower miejski.

Przerzutki w rowerach miejskich

W dzisiejszych czasach mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale nie wszystkie rowery miejskie są wyposażone w przerzutki. Najtańsze modele mają tradycyjne konstrukcje, które pozbawione są oczywiście zaawansowanych przerzutek. W każdym mieście można znaleźć podjazdy, górki i nieprzyjemne nierówności, dlatego też warto poszukać rowerów miejskich, które mają przydatne przerzutki. Obecnie standardem są modele, które mają przynajmniej trzy przełożenia.

Wytrzymałe koła i opony

W rowerach miejskich kluczem do sukcesu są wytrzymałe opony i koła. W mieście można znaleźć bardzo wiele miejsc w których niestety można szybko uszkodzić koła. Mowa tutaj nie tylko o niebezpiecznych krawędziach, ale również o dziurach, których pełno jest na polskich drogach. Uważać należy przede wszystkim na starych chodnikach, które pod względem bezpieczeństwa jazdy pozostawiają wiele do życzenia. Wybierając rowery miejskie warto zwrócić szczególną uwagę na koła, a dokładniej mówiąc na obręcze. Godne uwagi są te modele, które mają obręcze o stożkowej konstrukcji. Specjaliści polecają także opony z delikatnym bieżnikiem, które w mieście sprawdzą się najlepiej. To właśnie opony tego typu zagwarantują doskonałą przyczepność nawet na bardzo mokrej nawierzchni.

Amortyzatory

Amortyzatory można spotkać jedynie w droższych rowerach miejskich, których jednak jest pełno na półkach sklepowych, dzięki czemu jest w czym przebierać. Amortyzatory to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, którym zależy na najwyższym komforcie jazdy. Jest to również doskonały wybór dla tych osób, które lubią zjechać ze ścieżki rowerowej i pośmigać na polnych drogach. Amortyzatory poprawiają nie tylko komfort jazdy, ale również samo prowadzenie. Pamiętać należy również i o tym, że amortyzatory wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Tarcze hamulcowe

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy nowy rower miejski wyposażony jest w tarcze hamulcowe, które są bardzo skuteczne i co najważniejsze charakteryzują się doskonałą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niestety tarcze hamulcowe są bardzo drogie i co najgorsze są trudne w samodzielnej regulacji. W mieście nie rozwija się dużych prędkości, dlatego też wystarczą tradycyjne hamulce.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery miejskie

Categories Ciekawe
zobacz zobacz wiecje zobacz