TOP

Piękne sztućce na naszych stołach – jaki zestaw wybrać?

Do niedawna nie przykładaliśmy dużej uwagi do tego, jakie sztućce znajdują się na naszych stołach. Dzisiaj – poprzez olbrzymi wybór tego typu produktów u producentów – możemy przekonać się, jak wiele interesujących kompletów znajdziemy na polskim rynku. Czym kierować się wybierając sztućce? Jakie rozwiązania są dzisiaj rekomendowane?

Sztućce – sztuka użytkowa na naszych stołach!

Sztućce pełnią dwie role jednocześnie – mają nam ułatwiać spożywanie posiłków, jak również mają być one ozdobą każdego stołu, bez względu na porę dnia. Piękne sztućće oferowane przez producentów takich jak Gerlach zaskoczą i zachwycą dbałością wykonania i ciekawym designem. Projektanci czerpią z różnych stylów: klasyki, modernizmu, a nawet baroku! Nie brak tu również nowoczesnych inspiracji, które sprawdzą się we wnętrzach skandynawskich, minimalistycznych czy mid century. Finezyjne zdobienia sprawiają, że sztućce stają się znacznie ciekawsze dla oka, a ich codzienne używanie sprawia, że zwykły posiłek staje się wyjątkową ucztą. Warto zwrócić uwagę nie tylko na klasyczne zestawy, i sztućce na specjalne okazje. Takimi niewątpliwie są zestawy dla małych dzieci, ozdobione motywami roślinnymi czy też zwierzęcymi.

Sztućce to jednak nie tylko piękne kształty i wzory – są one wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej 18/10 uzyskano stop zabezpieczony przed odkształcaniem, działaniem rdzy, zarysowaniami. Takie sztućce bez obaw możemy myć w zmywarkach!

Idealne wyważenie sztućców

To, co jest niezwykle ważne podczas użytkowania sztućców to ich wyważenie. Sztućce powinny nie tylko dobrze leżeć w dłoniach, ale też umożliwiać wygodne spożywanie posiłków. Poprzez precyzyjne wyważenie jest to możliwe.

Categories Dom i Wnętrze
https://beesafe.pl/porady/samochod-z-wloch/ https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ Loftowy metalowy hoker barowy