TOP

Kremy pod oczy- jakich substancji warto w nich szukać?

Nie każdy o tym wie, ale skóra wokół oczu wymaga szczególnej pielęgnacji i dbałości. Skóra w tym miejscu jest szczególnie wrażliwe, ponieważ ma bardzo cienką warstwę naskórka i niemalże znikomą ilość tkanki tłuszczowej, tak więc bariera ochronna jest bardzo mała. Wszelkie grzechy popełniane w ciągu dnia, od razu widać na skórze pod oczami (zła dieta, zbyt mało wypitych płynów, nieodpowiednia pielęgnacja, stres, nieprzespane noce). By pozbyć się cieni pod oczami, opuchlizny czy podrażnień, konieczna jest właściwa pielęgnacja, a tu bez kremu pod oczy ani rusz.

Kremy pod oczy- co powinny zawierać?

Kremy pod oczy powinny działać na konkretne problemy skórne, stąd też najlepiej wybierać produkty dedykowane danej grupie wiekowej lub ukierunkowane na wybrane problemy. W składzie kosmetyków tego typu szukajmy następujących substancji:

– kofeina: odpowiada za pobudzenie mikrokrążenia, co niezwykle korzystnie wpływa na pozbycie się np. opuchlizny pod oczami, świetnie działa też na cienie i sińce.

– witaminy: A, C i E: związki te to naturalne przeciwutleniacze (inaczej antyoksydanty), które chronią skórę i organizm przed szkodliwym działaniem tzw. wolnych rodników. Ich działanie zapobiega starzeniu się skóry. Ponadto witaminy wykazują działanie rozjaśniające i redukujące przebarwienia.

– koenzym Q10: podobnie jak witaminy również wykazuje działanie antyoksydacyjne. Wśród jego właściwości wymienia się także ochronę delikatnej skóry przed skutkami promieniowania UVA. Koenzym Q10 bardzo często stanowi składnik kremów do opalania. Uelastycznia i nawilża skórę.

Dodatkowe substancje ochronne w kremach pod oczy

Oprócz substancji aktywnych, odżywczych, kremy pod oczy zawierają też różnego rodzaju substancje łagodzące i nawilżające. Tu warto wymienić allantoinę, panthenol czy witaminę F. Wszystkie te składniki wykazują działanie regenerujące na delikatną skórę pod oczami. Dzięki nim skóra jest też lepiej nawilżona, rozjaśniona.

Dobrze, kiedy kremy pod oczy w swoim składzie mają też filtry przeciwsłoneczne. Ma to szczególne znaczenie, kiedy planujemy używać kremu głównie na dzień lub chcemy się opalać. Dzięki nim skóra chroniona jest przed oparzeniem, podrażnieniem słonecznym. Pamiętajmy, że w żadnym wypadku kremy pod oczy na noc nie powinny zawierać filtrów.

Krem pod oczy kupisz na kosmetykizameryki.pl

Categories Zdrowie i Uroda