TOP

Solidne sztućce niezbędne w kuchni

Wysokiej jakości sztućce to ważny element wyposażenia kuchennego. Stylowe, dobrze wyważone łyżki, widelce i noże znacznie poprawiają komfort spożywania posiłków oraz dodają eleganckiemu stołowi klasy. Kupno nowego zestawu sztućców to niemała inwestycja, dlatego podczas wizyty w sklepie nie warto zdawać się na przypadek. Jakie łyżki, noże i widelce będą nie tylko efektownie się prezentować, ale również w nienaruszonym stanie służyć latami?

Trwały i solidny materiał

Podstawowym kryterium wpływającym na jakość sztućców jest ich budulec. Jeszcze do niedawna dużą popularnością cieszyły się niezwykle eleganckie (ale równie kosztowne) sztućce ze srebra lub posrebrzane. Dzisiaj odchodzi się od wymagającego starannej pielęgnacji i odpowiedniego przechowywania wyrobów z metali szlachetnych na rzecz bardziej praktycznych rozwiązań. Materiałem, który w wymagającym, kuchennym środowisku radzi sobie doskonale, a jednocześnie pięknie się prezentuje jest stal nierdzewna z domieszkami niklu i chromu. Łyżki, noże i widelce oznaczone symbolem 18/10 pięknie się błyszczą, są odporne na zarysowania i rdzewienie. Co ważne, ostre detergenty oraz wysokie ciśnienie i temperatura panujące  w zmywarkach nie są dla stali wysokiej jakości żadnym zagrożeniem.

Niestety, tego typu wyroby nie znajdą zastosowania w kuchni alergików. Dla osób nadwrażliwych zjedzenie obiadu może skończyć się wystąpieniem ostrej reakcji alergicznej. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, osoby uczulone na nikiel powinny wybrać sztućce opatrzone symbolem 18/0.

Zaufaj marce

Aby mieć pewność, że kupujesz solidne sztućce, które będą towarzyszyć Ci podczas spotkań przy stole z najbliższymi, skorzystaj z oferty cenionego na rynku producenta. Na stronie gerlach.pl znajdziesz starannie wykonane, nowoczesne sztućce, które będą wiernie służyć Ci przez długie lata.

 

 

Categories Dom i Wnętrze
iq.org Metalowy stojak na ręczniki https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=28588