TOP

Małe wnętrza, czyli kupujemy meble do małego pokoju

Mieszkanie ciasne, ale własne – dobrze, że mamy własne mieszkanie, a nie wynajmowane. Nawet, jeżeli jest to tylko kawalerka z aneksem kuchennym – jest nasza. Warto zadbać o wyposażenie takiej kawalerki, czy też małego mieszkania w odpowiednie meble do małego pokoju.

Łączone wyposażenie, czyli meble do małego pokoju dziecka

W przypadku małych pokoi warto postarać się o meble do małego pokoju łączone. Idealnie sprawdzają się one w pokojach dziecięcych. Przykładem może być chociażby piętrowe łóżko, które pod spodem ma dodatkowo biurko i szafę na ubrania dla dziecka. Takie modele łóżek są coraz bardziej popularne i wiele dzieci w najróżniejszym wieku marzy o takim miejscu do spania. Jeżeli dziecko nie potrzebuje biurka, to z łatwością można je usunąć i zorganizować tam dziecku miejsce do zabawy. Jak wiadomo jednak takie łóżko na pewno nie sprawdzi się w przypadku małej sypialni osób dorosłych.

Małe wnętrza dorosłych

W przypadku osób dorosłych warto postawić na meble do małego pokoju w skład których będzie wchodziła rozkładana sofa. W dzień będzie można ją złożyć przez co będzie zajmowała mniej miejsca, a my zyskamy przestrzeń do siedzenia. Można zamówić też meble pod zabudowę, dzięki czemu uda nam się wykorzystać każdą przestrzeń w danym pomieszczeniu, jak również w pozostałej części mieszkania. Przede wszystkim trzeba jednak przemyśleć ilość mebli, jaka będzie nam faktycznie potrzebna. Niepotrzebne stoliki na kawę, pufy, fotele, itp. warto zlikwidować i zastąpić je czymś bardziej funkcjonalnym.

Categories Dom i Wnętrze