TOP

Ważne badanie w ciąży

Jednym z najważniejszych badań w ciąży jest badanie usg. Uważa się, że każda kobieta w ciąży powinna zrobić sobie tego rodzaju badanie. Jest ono bardzo istotne nie tylko dla samego określenia płci nienarodzonego dziecka ale jest także doskonałą diagnostyką przyszłego potomka. Rozwój techniki pozwala dzisiaj doskonale obejrzeć maluszka w łonie matki, zaobserwować jego ruchy, mimikę i zapoznać się ze swoim nienarodzonym dzieckiem.

Jakie jest badanie usg?

Kiedyś dwuwymiarowe badanie usg nie pozwalało dokładnie obejrzeć płodu, dzisiaj można wykonać zdjęcia usg w trójwymiarze. Badanie usg 3d i usg 4d dają ogromne możliwości. Samo badanie trójwymiarowe wygląda tak samo jak dwuwymiarowe, jednak ich odczyt jest rożny. Nowoczesne ultrasonografy potrafią bardzo dokładnie przedstawić wygląd maluszka a ponadto zaobserwować także jego ruchy.Co robi male dziecko w brzuchu swojej mamy?

Najczęściej śpi, jednak trójwymiarowe zdjęcia usg 4d i usg 3d pomagają szczegółowo obejrzeć nienarodzone dziecko, poznać jego rysy, mimikę, a jeśli ma się szczęście, można zaobserwować co robi gdy nie śpi.

Różnice w badaniach

Dziecko w trójwymiarze to badanie ultrasonograficzne 3 d, natomiast dziecko w trójwymiarze i w czasie to badanie 4 d. Tego rodzaju badania najlepiej jest wykonać w 30 tygodniu życia maluszka. Koszt badań to około 200 – 300 zł. Po badaniu pozostaje wspaniała pamiątka dla rodziców i samego zainteresowanego, ponieważ otrzymujemy trójwymiarowe zdjęcia i sam film z nienarodzonym dzieckiem w roli głównej. Różnice pomiędzy badaniami dwuwymiarowymi a trójwymiarowymi są ogromne. Warto też pamiętać, że badania 4 d i 3d to doskonałe narzędzie diagnostyczne, dające możliwość szybkiego zareagowania, gdy z dzieckiem dzieje się coś nie tak.

Budowa pierwszych więzi

Większość psychologów twierdzi, że to właśnie na tego rodzaju badaniach budują się już pierwsze więzi pomiędzy rodzicami, a nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Możliwość dokładnego zobaczenia dziecka, zaobserwowania jego pierwszych ruchów wzbudza ogromne wzruszenia i powoduje, że o płodzie zaczynamy myśleć, jak o człowieku.

Dziecko ssące kciuk czy ziewające wzrusza i wyciska pierwsze łzy w oczach swoich rodziców.

Trójwymiarowe badania usg pozwalają na pierwsze spotkanie ze swoim nienarodzonym jeszcze maluszkiem. Tego rodzaju badania są wykonywane na życzenie rodziców.

Categories Zdrowie i Uroda
teachers.org yjazne-wnetrza.pl le-prestige.pl