TOP

Lifting twarzy bez skalpela

Zmarszczki mimiczne oraz te, które pojawiają się na twarzy z wiekiem nie tak łatwo usunąć kremami czy maseczkami, a można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest to niemożliwe. Wtedy przychodzi pora na nieco bardziej radykalne działania, takie jak zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Jakie zalety ma lifting twarzy bez skalpela i na czym polega?

Chociaż sama nazwa nawiązuje do tradycyjnego liftingu twarzy, w zabiegach z medycyny estetycznej, które podobnie się nazywają nie ma nic inwazyjnego, czyli bólu, noża czy długiej rekonwalescencji. Z pewnością jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie niż typowy lifting, a radzi sobie doskonale ze zmarszczkami.

Urządzenie, którym wykonuje się lifting bez skalpela łączy w sobie działanie fal radiowych z prądem galwanicznym. Dzięki temu cera jest pobudzona do wytwarzania kolagenu i kwasu hialuronowego, którego z wiekiem w ciele człowieka jest coraz mniej. Technologia nie tylko leczy zmarszczki, ale także wiotką skórę i poprawia owal twarzy.

Jak się przygotować do liftingu twarzy bez skalpela?

Chociaż tak naprawdę nie potrzeba jakichś specjalnych przygotowań, warto pamiętać o pewnych sprawach, które mogą wpłynąć na to, że zabieg nie będzie mógł się odbyć lub będzie musiał być przesunięty w czasie. Przede wszystkim chodzi o to, by nie opalać się w żaden sposób już miesiąc przed zabiegiem. Niestety jeżeli opalenizna będzie świeża, lifting twarzy bez skalpela nie będzie mógł zostać wykonany.

Kolejna kwestia to powstrzymanie się od agresywnych zabiegów, takich jak głębokie peelingi kwasowe nawet do 3 miesięcy przed zabiegiem. Oczywiście nie każdy może się poddać takiemu liftingowi twarzy bez skalpela. Są ku temu przeciwwskazania, takie jak nowotwór, ciąża, padaczka, opryszczka czy cukrzyca.

Jak długo trwa rekonwalescencja?

Jednym z największych atutów tego rodzaju zabiegu jest to, że praktycznie od razu można wrócić do pracy. Na skórze nie będzie żadnych blizn czy innych widocznych znaków przejścia liftingu za pomocą specjalnej nowoczesnej maszyny. Od razu można się cieszyć pięknym wyglądem.

Należy jedynie pamiętać, by na zabieg zgłosić się co najmniej 5 razy. Po takiej serii efekt będzie się utrzymywał około roku, a niekiedy nawet więcej. Zależy to między innymi od tego, jak dba się o skórę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Categories Zdrowie i Uroda
zobacz wiecje https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/