TOP

Jak wybrać materac 140×70 do spania?

Materac 140×70 będzie idealną propozycją do pojedynczej sypialni. Może być on stosowany przez osoby niskie, poniżej 160 cm wzrostu (są takie osoby dorosłe) oraz przez młodzież oraz młodsze dzieci (nie jest on jednak dobry dla przedszkolaków).

Materac 140×70 i komfort snu

Wybierając materac 140×70 dla siebie lub co więcej – dla swoich dzieci – nie zapominajmy o komforcie snu. Nawet, jeżeli to ma być produkt dedykowany naszym pociechom, to na zakupy zabierzmy je i pozwólmy im je przetestować. Niech położą się na dowolnie wybranym materacu i sprawdzą jego poziom twardości i przekażą nam swoje odczucia. Nie decydujmy za nich, ponieważ nie będziemy za nich spać. W tym wypadku rodzic może jedynie zdecydować z jakich materiałów będzie wyprodukowany taki materac. Im lepsza jakość materiałów, tym większa pewność, że nasza pociecha nie będzie narażona na czynniki alergiczne, jak np. roztocza.

Rodzaje materaców do spania

Dobrym pomysłem (jeżeli mówimy już o alergii) jest materac 140×70 kokosowy. Przy czym od razu należy zauważyć, że ich jakość pod względem ekologii jest bardzo niska poprzez zastosowanie substancji zwalczających grzyby, pleśnie i roztocza. Z kolei jednak owe substancje powodują, że jest to materac idealny dla alergików.  Inną propozycją mogą być materace z pianki poliuretanowej, które są idealnym rozwiązaniem dla osób uczulonych na lateks i materace z takiego wypełnienia. Warto również sprawdzić materace hybrydowe o wysokich parametrach technicznych. Ich wadą jest bardzo niska dostępność na rynku. 

Categories Dom i Wnętrze
color.net h.pl https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/