TOP

Czy praca w Niemczech to dalej atrakcyjna opcja dla nas?

Jeszcze do niedawna praca za granicą jawiła się nam jako możliwość zarobienia znacznie większych pieniędzy na analogicznych stanowiskach. Współcześnie zmienia się nieco przekrój osób, które decydują się na pracę za granicą – dzisiaj wyjeżdżają przede wszystkim specjaliści, na których czekają konkretne stanowiska. O czym pamiętać wyjeżdżając do pracy do Niemiec?

Aplikowanie o pracę inne niż dotychczas – wykorzystaj Internet!

Liczne innowacje oraz cyfryzacja znacząco skracają dystans – dotyczy to również aplikowania na dane stanowiska za granicą. Dzisiaj aby ubiegać się o etat możemy wysłać CV drogą mailową, kolejno uczestniczyć w rozmowach rekrutacyjnych poprzez kamery internetowe. Takie rozwiązanie znacznie upraszcza i skraca drogę do wymarzonej pracy – mówią specjaliści. To jeden z wielu powodów, dla których warto aplikować – inne to oczywiście znacznie wyższe wynagrodzenie, ale też możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji i korzystania z kursów czy szkoleń. Zagraniczni pracodawcy oferują swoim pracownikom wiele benefitów, w tym również możliwość uczestnictwa w bezpłatnych kursach językowych.

Jak przygotować się do wyjazdu?

Kwestiami, które spędzają sen z powiek Polakom wyjeżdżającym do pracy w Niemczech są kwestie podatkowe i zdrowotne. Jak rozliczyć PIT z Niemiec? Możemy to zrobić samodzielnie, przy pomocy dedykowanych aplikacji i programów, lub też poprosić o pomoc wykwalifikowane biura podatkowe, specjalizujące się w rozliczenia międzynarodowych. Nie mniej istotnym zagadnieniem jest kwestia naszego zdrowia – wyjeżdżając za granicę pamiętajmy o tym, by wybrać odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne, które pozwoli nam na korzystanie z pomocy lekarskiej. Również nasz nowy pracodawca może zaproponować nam ubezpieczenia grupowe.

 

 

Categories Ciekawe