TOP

Woda z butelki czy z kranu? Odpowiadamy na pytanie.  

 

Każdego dnia w sieci internetowej aż roi się od artykułów dotyczących zdrowego żywienia, najnowszych badań dotyczących najlepszej diety czy korzyści z picia danego rodzaju wody mineralnej. A może jednak woda źródlana? A może jednak szkło, a plastik to 100% zło! Wiele takich wpisów można znaleźć na niezliczonej ilości portali. Jednak z perspektywy normalnego użytkownika na temat wody pitnej wiele osób zadaje sobie pytanie – Woda z butelki czy z kranu? Odpowiadamy na pytanie w poniższej części artykułu!

Woda z butelki kontra woda z kranu

 

Z pewnością woda butelkowana ma bardzo dokładnie obliczoną ilość minerałów, które znajdują się w jej wnętrzu. Jest smaczna i można ją dostać w każdym sklepie – w formie gazowanej, niegazowanej czy nawet lekko gazowanej. Jednak coraz bardziej rosnące ceny sprawiają, że coraz mniej osób chce kupować wodę sklepową wybierając wodę z kranu. Czy to dobry wybór?

 

Woda z kranu pochodzi z wodociągów, które są bardzo dobrze badane i sprawdzane zwłaszcza pod kontem mikrobiologicznym. W wyniku tego nie ma przesłanek na temat szkodzenia picia wody kranowej dla zdrowia – jeżeli tylko pochodzi z sprawdzanych wodociągów, a nie przydrożnej studni. Mimo tego wiele osób mówi, że ich woda kranowa śmierdzi chlorem przez co nie chcą ją pić. Jest na to rozwiązanie – wystarczy kupić dzbanek z filtrami, aby pozbyć się uporczywego zapachu chloru na zawsze! Dzięki temu woda będzie bardzo smaczna i pachnąca. Jest jeszcze jedna sprawa – sprawa minerałów, w które woda kranowa jest dość uboga. Na szczęście istnieją filtry, które oprócz pochłaniania zanieczyszczeń jednocześnie dokładają do wody coś od siebie. Tym czymś mogą są minerały przykładowo w postaci jonów magnezu, które pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie całego organizmu!

 

Podsumowanie

 

Jak się okazuje picie wody kranowej z użyciem odpowiednich filtrów może być bezpieczne, sprawdzone, a przede wszystkim tanie! Oszczędność na tej płaszczyźnie w skali miesiąca może być naprawdę odczuwalna na portfelu każdej osoby.

Categories Dom i Wnętrze
https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-miec-przy-sobie-prawo-jazdy/ https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/ https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-quada/