TOP

Rozwody i separacje – jak przetrwać ten czas?

Rozpad małżeństwa to proces trwający wiele miesięcy czy nawet lat – zazwyczaj jest on spowodowany różnicami nie do pogodzenia. W wielu przypadkach rozwód następuje w wyniku odkrycia zdrady współmałżonka. Bez względu na przyczyny proces rozwodowy okazuje się być niezwykle bolesny i trudny dla obu stron. Czy istnieje możliwość przejścia rozwodu w spokojnej atmosferze?

Decyzja o rozwodzie… i co dalej?

Kiedy małżonkowie decydują się na rozwód pierwszym krokiem powinno być złożenie odpowiednich papierów w sądzie. Oczywiście dokumenty takie powinny być podpisane przez obojga małżonków. O ile małżeństwo nie dorobiło się dużego majątku oraz potomstwa – sam rozwód może przebiec bardzo szybko, za porozumieniem stron. Sprawa komplikuje się kiedy strony zaczynają domagać się swoich praw, opieki nad dzieckiem, majątku. W takich sytuacjach pomocny okaże się adwokat rozwodowy adwokat-katowice.info.pl. Zadaniem każdego adwokata rozwodowego będzie przede wszystkim przygotowanie merytoryczne swojego klienta do batalii w sądzie i jak najlepsze zapoznanie się z problematyką sprawy. Bardzo często strony chcą wyłącznej opieki nad dziećmi lub też domu, w którym małżonkowie wspólnie mieszkali. Wszystkie te kwestie rozstrzygnie sąd.

Adwokat reprezentuje swojego klienta w sądzie: składa wnioski, pozwy, apelacje. Jego zadaniem jest ochrona dobrych interesów swojego klienta oraz takie kierowanie sprawą, aby sam klient nie odprowadził do pogorszenia swojego statusu pewnymi działaniami.

Zalety korzystania z pomocy prawnika

Adwokat rozwodowy może spojrzeć na nasz przypadek fachowo i bezstronnie, co często bywa trudne, szczególnie w związkach o wieloletnim stażu. Podpowiada on także w jaki sposób możliwe jest osiągnięcie zamierzonych celów. Zadaniem adwokata może być też uzyskanie jak najwyższych alimentów dla swojego klienta.

Categories Biznes
https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ zobacz wiecje lly.info