TOP

Rozwody i separacje – jak przetrwać ten czas?

Rozpad małżeństwa to proces trwający wiele miesięcy czy nawet lat – zazwyczaj jest on spowodowany różnicami nie do pogodzenia. W wielu przypadkach rozwód następuje w wyniku odkrycia zdrady współmałżonka. Bez względu na przyczyny proces rozwodowy okazuje się być niezwykle bolesny i trudny dla obu stron. Czy istnieje możliwość przejścia rozwodu w spokojnej atmosferze?

Decyzja o rozwodzie… i co dalej?

Kiedy małżonkowie decydują się na rozwód pierwszym krokiem powinno być złożenie odpowiednich papierów w sądzie. Oczywiście dokumenty takie powinny być podpisane przez obojga małżonków. O ile małżeństwo nie dorobiło się dużego majątku oraz potomstwa – sam rozwód może przebiec bardzo szybko, za porozumieniem stron. Sprawa komplikuje się kiedy strony zaczynają domagać się swoich praw, opieki nad dzieckiem, majątku. W takich sytuacjach pomocny okaże się adwokat rozwodowy adwokat-katowice.info.pl. Zadaniem każdego adwokata rozwodowego będzie przede wszystkim przygotowanie merytoryczne swojego klienta do batalii w sądzie i jak najlepsze zapoznanie się z problematyką sprawy. Bardzo często strony chcą wyłącznej opieki nad dziećmi lub też domu, w którym małżonkowie wspólnie mieszkali. Wszystkie te kwestie rozstrzygnie sąd.

Adwokat reprezentuje swojego klienta w sądzie: składa wnioski, pozwy, apelacje. Jego zadaniem jest ochrona dobrych interesów swojego klienta oraz takie kierowanie sprawą, aby sam klient nie odprowadził do pogorszenia swojego statusu pewnymi działaniami.

Zalety korzystania z pomocy prawnika

Adwokat rozwodowy może spojrzeć na nasz przypadek fachowo i bezstronnie, co często bywa trudne, szczególnie w związkach o wieloletnim stażu. Podpowiada on także w jaki sposób możliwe jest osiągnięcie zamierzonych celów. Zadaniem adwokata może być też uzyskanie jak najwyższych alimentów dla swojego klienta.

Categories Biznes
meble ogrodowe technorattan białe meble technorattan białe grill gazowy indiana