TOP

Znajdź idealny parasol na taras

Elegancki taras to świetne miejsce do odpoczynku, pracy, wspólnych spotkań z rodziną przy posiłkach. W okresie wiosny i lata miejsce to z pewnością stanie się integralną częścią naszego domu. Warto zadbać o to, aby wyposażyć nasz taras w elementy niezbędne, takie jak meble ogrodowe i parasol przeciwsłoneczny. O czym pamiętać kupując te produkty?

Tworzywa odporne na pogodę!

Podczas aranżowania eleganckiego tarasu przede wszystkim musimy mieć na uwadze trwałość mebli i dodatków. Na świeżym powietrzu będą one narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, silne promieniowanie słoneczne, niskie i wysokie temperatury. Wśród najchętniej stosowanych materiałów wymienia się aluminium – jest ono wykorzystywane przede wszystkim do tworzenia stelaży mebli ogrodowych. Aluminium zapewnia lekkość, jak również jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci, przez co nie pojawia się na nim rdza. Na stelażach umieszczane są poduszki i siedziska wypełniane piankami tapicerskimi, jak również plecionki z technorattanu. Wśród licznych kolekcji każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego na swój taras.

Parasol, który skutecznie uchroni przed słońcem

Promieniowanie słoneczne jest niezwykle szkodliwe dla zdrowia człowieka, dlatego aby bezpiecznie korzystać z uroków lata na tarasie koniecznie pomyślmy o nowoczesnym parasolu ogrodowym. Współcześnie produkty te tworzone są z dużą precyzją o dbałością o detale. Stelaż wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo, zabezpieczonego przed rdzą. O technologiach i innowacjach w tworzeniu parasoli przeczytamy na stronie parasol-ogrodowy.pl.

Na uwagę zasługują czasze parasoli – tworzone są one z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Dzięki temu tkanina jest trwała, odporna na ścieranie oraz na wodę.

Categories Dom i Wnętrze
https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy-na-motocykl/ Industrialny hoker z oparciem do wyspy