TOP

Erbetka

Rozdzielnice budowlane są elementem sieci elektrycznej. Popularnie nazywane są erbetkami. Ich zadaniem jest dostarczenie zasilania wszystkim urządzeniom elektrycznym wykorzystywanym na budowie. W obecnych czasach żadna budowa nie jest w stanie przebiegać bez erbetki. Dzięki niej zarządzanie instalacją elektryczną może być bezpieczne.

Erbetka zawiera podzespoły i urządzenia, które służą do łączenia, przerywania i rozdziału obwodów elektrycznych. Rozdzielnica budowlana jest tak skonstruowana, że może współpracować także z kombinacjami tych obwodów. Może być stosowana w połączeniu z urządzeniami sterowniczymi, ochronnymi, pomiarowymi czy redukcyjnymi. Z uwagi na to, iż erbetka przeznaczona jest do stosowania na budowach zadbano o to, aby znalazło się w niej gniazdo zarówno jedno- jak i dwufazowe. Nie zabrakło w niej także odpowiednio dobranych zabezpieczeń. Na wyposażeniu są wyłączniki nadmiarowo-prądowe, które chronią obwody przed skutkami prądów przeciążeniowych oraz wyłączniki różnicowoprądowe.

Categories Ciekawe
https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/