TOP

Jakie oznakowanie drogowe stosowane jest na polskich jezdniach?

Oznakowanie drogowe jest niezbędne do tego, aby kierowcy mogli poruszać się samochodami w sposób bezpieczny i by mogli dotrzeć do wyznaczonego celu. Oznaczenia drogowe to nie tylko klasyczne znaki, ale również tablice informujące o odległości do konkretnych miast, tablice informujące o węzłach i zjazdach, znaki ostrzegające przed remontami drogowymi i zmianą organizacji ruchu.

Kiedy konieczne jest dodatkowe oznakowanie drogowe?

Dodatkowe oznakowanie drogowe wykorzystywane jest przede wszystkim na czas remontów i przebudowy węzłów komunikacyjnych. W takich sytuacjach już na kilka kilometrów wcześniej ustawiane są tablice informacyjne o robotach drogowych. Oznakowanie w takim przypadku to zazwyczaj nakaz zmniejszenia prędkości, informacje o objazdach. Dodatkowe oznakowanie drogowe stosowane jest także w przypadku wypadków drogowych.

Jak planowane jest oznakowanie drogowe w czasie remontów?

Remonty dróg i autostrad są konieczne do tego, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo podróży. W czasie remontów mogą być usuwane drobne uszkodzenia nawierzchni (np. dziury powstałe po okresie zimy), jak również naprawiane długie odcinki nawierzchni, np. z powodu kolein. Aby móc rozpocząć prace remontowe, konieczne jest opracowanie planu, który pozwoli na upłynnienie ruchu drogowego w takim remontowanym miejscu. Możliwości jest kilka – najczęściej stosowanym rozwiązaniem na drogach jest ruch wahadłowy. W takiej sytuacji wykorzystuje się tymczasową sygnalizację świetlną, która pozwala na wahadłowe (naprzemienne) poruszanie się samochodów po jednej nitce drogi. Inną opcją są zwężenia, gdzie ruch kierowany jest na przeciwległy pas ruchu lub też na pas awaryjny. Rozwiązania te zapewniają płynność jazdy. W skrajnych wypadkach droga jest zamykana, a kierowcy informowani są o objazdach.

Podstawy drogowe – niezbędne do stosowania dodatkowego oznakowania jezdni

By móc stosować oznakowanie drogowe, konieczne jest zastosowanie podstaw drogowych. Wysokiej jakości podstawy proponuje marka Nicrobase, która tworzy podstawy w całości wykonane z recyklingu. Oferowane podstawy dostępne są w dwóch wariantach: 20 i 30 kg. Dodatkowo podstawy posiadają uniwersalne otwory mocujące. Modułowa budowa podstawy drogowej sprawia, że elementy te mogą być łączone. Daje to stabilną podstawę pod duże tablice informacyjne, np.  w czasie przebudowy węzłów.

Categories Ciekawe
https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ https://ciechpress.pl/ciechanow/czy-warto-kupic-ubezpieczenie-samochodowe-online-zalety-i-wady Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft