TOP

Czym są domy drewniane pod klucz?

Jeszcze do niedawna domy drewniane pod klucz kojarzone były tylko i wyłącznie z latem lub też z górami. Naturalny surowiec budowlany stał się jednak na tyle popularny, że technika budowania domów szkieletowych lub domów drewnianych z bali stała się coraz bardziej popularna również wśród osób chcących mieć dom na cały rok.

Domy drewniane pod klucz – co to?

Domy drewniane pod klucz to nic innego jak domy do których można się od razu wprowadzić zaraz po zakończeniu budowy. Wszystkie prace zlecamy ekipie budowlanej, która w kilka miesięcy stawia nam gotowy dom, łącznie ze wstawieniem stolarki okiennej oraz drzwiowej. Mowa tutaj również o kompletnym wykończeniu w środku. Inwestorowi pozostanie tylko wstawienie mebli i…mieszkanie. Zanim jednak będziemy cieszyć się domem drewnianym musimy wiedzieć, że są dwa rodzaje domów drewnianych, które możemy wybudować dla siebie.

Domy z bali i w technice szkieletowej

Domy drewniane pod klucz wykonane w technice szkieletowej to konstrukcje, które wykonane są z prefabrykatów. Ich pierwszym miejscem powstawania jest hala produkcyjna. Potem dane elementy dostarczane są na plac budowy, gdzie są składane w jedną całość – dom. Domy z drewna, ale z bali powstają bezpośrednio na placu budowy. Ciężkie bale układane są jedna na drugiej bardzo starannie. To co łączy obie techniki powstawania domów drewnianych to dokładny plan projektowy, który wyeliminuje w przyszłości wady osłabiające konstrukcje domów drewnianych – szkieletowych i tych z bali. 

Categories Dom i Wnętrze
live url https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-miec-przy-sobie-prawo-jazdy/ https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/