TOP

Znajdź inspiracje na przytulny taras

Jak sprawić, aby zwykły taras zmienić nie do poznania? Taras to miejsce, któremu sami nadajemy konkretny charakter i styl. Dzięki szerokiemu wyborowi różnorodnych mebli ogrodowych nie musimy martwić się o inspiracje i pomysły. Najlepsi producenci zaproponują nam dzisiaj wiele interesujących kolekcji i elementów ozdobnych, by nasz taras zachwycał każdego dnia.

Meble dopasowane do Twoich potrzeb

Jakie wybrać meble ogrodowe? Wybór kompletów jest olbrzymi! Warto jednak wcześniej zastanowić się nad naszymi potrzebami i wielkością tarasu. Na dużych tarasach bez trudu zmieścimy sofy narożne oraz obszerne parasole ogrodowe. Na mniejszych tarasach musimy bardziej uważać z wykorzystaniem przestrzeni – jeśli źle dobierzemy meble poruszanie się po tarasie może być utrudnione. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj mebla, jego budowę – ma to kolosalny wpływ na trwałość mebli.

Meble ogrodowe będą narażone na szereg czynników zewnętrznych, takich jak silne promieniowanie słoneczne, działanie wilgoci, niskie i wysokie temperatury. W takich warunkach niezbędne jest wykorzystanie tworzyw wysokiej jakości. Meble wykonane z materiałów niskiej jakości bardzo szybko zaczną się koślawić, łamać, być podatne na pojawianie się rdzy.

Nowoczesne meble technorattanowe

Wśród wartych polecenia kompletów na przytulny taras poleca się przede wszystkim meble technorattanowe. Technorattan jest tworzywem syntetycznym o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu. Stelaże takich mebli tworzone są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Meble takie są niezwykle lekkie, przez co ich podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia żadnych problemów. Alternatywą mogą być klasyczne meble rotangowe, tworzone z naturalnych pnączy egzotycznych roślin. Rotang pochodzi z upraw zrównoważonego rozwoju, więc jego pozyskiwanie nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Categories Dom i Wnętrze