TOP

Jak domy drewniane zmieniły nasze podejście do ekologii?

Ekologia staje się coraz ważniejszym zagadnieniem w naszym życiu – wkracza także w takie dziedziny jak budownictwo. O domach drewnianych mówi się obecnie bardzo dużo, głównie w kontekście ich niskiej ceny, szybkiego czasu budowy oraz zastosowania innowacyjnych materiałów. Jak w praktycznie wygląda wznoszenie takiego domu? Czy jest to czasochłonne? Czy domy drewniane w przyszłości zastąpią domu murowane?

Domy drewniane na każdą kieszeń

Nie ma wątpliwości, że to, co najbardziej kusi w przypadku domów drewnianych, to ich cena. Szacuje się, że koszty takiego domu są o ok. 35% niższe niż klasyczne domy murowane. To olbrzymia oszczędność – dzięki temu możliwe jest znaczne zmniejszenie ilości zaciągniętego kredytu lub też całkowite zrezygnowanie z niego. Dodatkowo warto wspomnieć o nowoczesnych technologiach – szkielet domu wykonywany jest z drewna, jego ściany ocieplane są licznymi tworzywami.

Ile trwa budowa domu z drewna?

Wszystko zależy od tego w jakim stanie dom ma zostać oddany w ręce właściciela. Jeśli zażyczy on sobie stanu surowego zamkniętego budowla będzie gotowa po ok. 2 miesiącach. Domy w stanie deweloperskim zamkniętym oddaje się po ok. 8 miesiącach. Możliwe jest także ich kompleksowe wykończenie wewnątrz. Zastosowanie szkieletu drewnianego i drewna jako głównego budulca pozwoliło na wyeliminowanie problemu pogody – budę można rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie w roku.

Skąd wziąć projekt?

Obecnie na polskim rynku działa wiele firm takich jak mawit.com.pl, które oferują zarówno wznoszenie domów, jak i wspaniałe projekty. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim domu piętrowe, domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Projektanci dbają o to, aby każdy z domów posiadał wiele naturalnego światła wewnątrz. Pomieszczenia są przestronne i przytulne.

Categories Dom i Wnętrze
zobacz https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/ Kwietnik kubik stalowy loft