TOP

Patelnia żeliwna – jakość i komfort w jednym

 

Patelnie żeliwne są najchętniej wybierane przez zawodowych kucharzy. Nie bez powodu cieszą się tak dobrą opinią – są solidne, odporne na uszkodzenia, umożliwiają pełną kontrolę nad temperaturą smażenia. Nie mają sobie równych, jeśli chodzi o komfort gotowania.

Jakie zalety oferuje patelnia żeliwna?

Patelnie żeliwne mają wiele zalet. Nie tylko świetnie się prezentują ze względu na swoją retro estetykę, ale przede wszystkim są bardzo wygodne w użyciu.Mogą być stosowane przy każdego rodzaju kuchence: gazowej, ogniowej, indukcyjnej. Są wykonane z naturalnego materiału, który nie powoduje zmiany smaku pokarmu i jest bezpieczny dla zdrowia. Co więcej, w czasie gotowania patelnia żeliwna uwalnia żelazo, które dostaje się do jedzenia – a to jeden z najważniejszych dla ludzkiego zdrowia minerałów. Żeliwna patelnia jest także bardzo odporna na uszkodzenia – nie odkształca się i nie rysuje, bez obaw może być stosowana nawet przy bardzo wysokich temperaturach. Kucharze doceniają również możliwość swobodnego sterowania temperaturą. Jako że patelnia żeliwna powoli się nagrzewa i równie powoli stygnie, dzięki czemu potrawy nie przypalają się i nie tracą ciepła po ugotowaniu.

Jaką żeliwną patelnię wybrać?

Na co zwrócić uwagę, planując zakup patelni żeliwnej? Po pierwsze, liczy się jakość wykonania. Solidna żeliwna patelnia powinna być w stu procentach wykonana z naturalnego żeliwa. Musi być ciężka, sprawiać wrażenie masywnej, dobrze leżącej w dłoni. Jeśli ma być wygodna w codziennym użyciu, powinna mieć także stabilną, antypoślizgową rączkę, która zapobiegnie wypuszczeniu naczynia z dłoni. Wybierając patelnię, trzeba też uwzględnić swoje indywidualne potrzeby, dobierając wielkość i rodzaj patelni. Na rynku oprócz patelni żeliwnych klasycznych są dostępne woki, patelnie do naleśników, do jajek, placków czy grillowania.

Gdzie kupić patelnię żeliwną?

Gdzie szukać wysokiej jakości żeliwnej patelni? Obecnie oferta sklepów stale się powiększa – patelnie żeliwne są coraz częściej dostępne w sklepach stacjonarnych, bez problemu można kupić je w specjalistycznych sklepach online. Niezależnie od miejsca zakupu, najważniejszym kryterium wyboru powinna być jakość. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest kupowanie produktów dobrych, sprawdzonych marek, cieszących się renomą wśród profesjonalnych kucharzy – to gwarancja jakości wykonania i wygody w czasie gotowania.

Patelnie żeliwne znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Categories Dom i Wnętrze
zobacz wiecje https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft zobacz