TOP

Dokąd na zimowy wypoczynek?

Zima w Polsce, choć potrafi być zaskakująca. Raz zawodzi, gdy przez wszystkie zimowe miesiące nie pada śnieg, innym razem jest go pod dostatkiem. Są jednak miejsca, gdzie co roku śniegu nie brakuje.

Zima w Karkonoszach i Górach Izerskich

Miejscem, gdzie na śnieg zimą można zawsze znaleźć, są Sudety Zachodnie z popularnymi Karkonoszami i mniej znanymi, choć coraz częściej zimą odwiedzanymi Górami Izerskimi. Miłośnicy białego szaleństwa mogą tu liczyć zarówno na bogatą i atrakcyjną ofertę noclegową i gastronomiczną, jak i świetnie przygotowaną infrastrukturę sportową. Oprócz licznych wyciągów narciarskich oraz tras zjazdowych, znajdziemy tu bardzo atrakcyjne i malownicze szlaki do uprawiania narciarstwa biegowego. Wszędzie też czynne są wypożyczalnie sprzętu sportowego, w tym nart zjazdowych, biegowych łyżew, są też coraz popularniejsze narty skiturowe atomic.

Narciarstwo turystyczne

Nie każdy miłośnik desek lubi jednak zgiełk i tłumy okupujące wyciągi oraz korzystające z gotowych, dopieszczonych tras narciarskich. Wielu, ceniących sobie spokój, wybierze turystykę skiturową, która cieszy się coraz większą popularnością. Dzikie tereny Gór Izerskich są w takim wypadku idealnym rozwiązaniem.

Bazą wypadową na krótsze lub dłuższe skitury mogą być zarówno malownicze miasteczka, takie jak popularna Szklarska Poręba i Świeradów Zdrój lub spokojne izerskie wioski z licznymi gospodarstwami agroturystycznymi. Aby jednak wypad na narty był udany, konieczne jest skompletowanie wygodnego, dobrze dopasowanego sprzętu. Najważniejsze będą narty skiturowe atomic lub innej wiodącej formy produkującej sprzęt sportowy, buty, foki, kijki, a także lekkie wygodne ubrania. Nim jednak wyda się pieniądze na własny sprzęt warto zajrzeć do wypożyczalni, gdzie korzystając z fachowej wiedzy oraz dużego wyboru nart skiturowych dopasujemy odpowiednie dla siebie narty. Dopiero potem warto podjąć decyzję o zakupie własnego wyposażenia i rozważyć czy będą to narty skiturowe atomic.

Bezpieczeństwo w górach

Trzeba pamiętać, że zakup nart skiturowych atomic oraz niezbędnego wyposażenia nie gwarantuje udanego pobytu w górach. Warto dokładnie sprawdzić mapy i przygotować planowaną trasę lub umówić się z kilkoma pasjonatami na wspólne wycieczki. Narciarstwo skiturowe wymaga bowiem pewnej wprawy oraz przede wszystkim wyobraźni, bo zbytnia brawura lub brak doświadczenia mogą doprowadzić do sytuacji niebezpiecznych i wypadków w górach. A pamiętać trzeba, ze z dala od uczęszczanych szlaków znacznie trudniej o szybka i fachową pomoc medyczną.

Categories Zdrowie i Uroda
https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety zobacz