TOP

Podział płytek na gatunki i jego znaczenie

Płytki można dzielić uwzględniając liczne kryteria, jednym z popularniejszych jest przy tym podział na gatunki. Często jest on mylony z klasą ścieralności, warto więc poświęcić mu nieco uwagi.

Gdy mamy do czynienia z podziałem na gatunki, na pierwszy plan wysuwa się to, że dotyczy on nie poszczególnych, ale wszystkich bez wyjątku płytek ceramicznych. Obecnie wyodrębnia się trzy gatunki płytek, choć gatunek III bywa też określany z wykorzystaniem skrótu PJ i oznacza płytki poza jakością. Jeśli płytki są zakwalifikowane do pierwszego gatunku, oznacza to, że spełniają normę PN-EN 14411 wspólną dla całej Unii Europejskiej. Z płytkami II i III gatunku nie mamy jednak do czynienia dlatego, że dla ich producentów normy jakościowe nie są aż tak istotne. Nie ma ich też w stałej ofercie producenta. Pojawiają się jednak w sprzedaży po selekcji poszczególnych partii. Można je kupić w outletach i układać choćby w pomieszczeniach gospodarczych, a więc na tych przestrzeniach, w których wizualna atrakcyjność i wytrzymałość kafelków nie ma dla nas aż tak dużego znaczenia.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z nasza ofertą na mera.eu.

Categories Dom i Wnętrze
https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/