TOP

Akcesoria do paznokci – najważniejsze mity

Dzisiaj w internecie w zasadzie na każdy temat funkcjonuje bardzo wiele różnych mitów. Jak zaś przedstawiają się mity odnośnie akcesoriów do paznokci? Poniżej zostaną przedstawione najważniejsze z nich oraz oczywiście ich wyjaśnienie.

Mit numer jeden – do obcinania paznokci najlepsza jest obcinaczka

Generalnie wiele osób sądzi, że do obcinania paznokci najlepsza jest obcinaczka do paznokci, zaś jakiekolwiek inne akcesoria do paznokci typu pilnik itp. mają na celu dopiero nadanie im odpowiedniego kształtu. Oczywiście jest to jak najbardziej nieprawidłowe myślenie.

Trzeba tutaj stanowczo podkreślić, ze zasadniczo to jedyne akcesoria przeznaczone do modelowania kształtu paznokci i skracania ich to pilniki. Obcinaczki owszem są szybkie, ale bardzo niedokładne, a poza tym ich siła sprawia, że paznokieć łatwo się potem rozwarstwia, co oczywiście zupełnie nie jest pożądaną przez nas reakcją.

Mit numer dwa – nożyczki do skórek i nożyczki do paznokci to jest to samo

Zdecydowanie nie. Nożyczki do skórek to bardzo szczególne akcesoria do paznokci, które posiadają specjalnie zaokrąglone końce. Generalnie bowiem chodzi o to, aby nie doprowadzić do nakłucia zdrowej części wału paznokciowego, ponieważ w ten sposób można bardzo łatwo wprowadzić do wewnątrz bakterie, czego oczywiście każdy wolałby uniknąć.

Warto jeszcze dodać, że zwykłe nożyczki do paznokci są znacznie bardziej ostre, jednak w zasadzie niespecjalnie sprawdzają się przy obcinaniu. Jak już to zostało wspomniane wcześniej – skracanie płytki paznokcia najlepiej dokonywać pilnikiem

Mit numer trzy – nie ma różnicy, jakiego pilnika użyjemy

Oczywiście, że jest i to ogromna. Pilniki to bardzo zróżnicowana grupa akcesoriów do paznokci – można tu wymienić chociażby pilniki szklane, metalowe, o różnym kształcie, ziarnistości.. możliwości zasadniczo jest naprawdę wiele.

Ważne jest jednak bardzo to, że zdecydowanie nie każdy pilnik nadaje się do każdego rodzaju paznokcia. Przykładowo cienkie, łatwo łamiące się i kruszące paznokcie zupełnie się już zniszczą, jeśli potraktujemy je grubym pilnikiem metalowym o wysokiej ziarnistości.

Mit numer cztery – nie daje się akcesoriów do paznokci jako prezentu

Czasem także spotyka się dość absurdalne założenie, że akcesoriów do paznokci nie powinno się dawać w formie prezentu, ponieważ jest to bardzo intymna sprawa. Rzeczywiście – nie jest to pierwszy lepszy prezent, który można dać każdemu. Z drugiej jednak strony świetnie sprawdzi się dla przyjaciółki, czy dla bliskiej nam osoby, która bardzo o siebie dba.

Categories Ciekawe
https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/ zobacz