TOP

Konstrukcje szkieletowe w Polsce

Kupno mieszkania lub domu to olbrzymia inwestycja, która zazwyczaj wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu. W Polsce mamy wiele możliwości znalezienia dla siebie lokum – zdecydowana większość wybiera domy i mieszkania na rynku pierwotnym. Dzisiaj deweloperzy budują na potęgę, a chętnych na mieszkania nie brakuje. Niestety, ceny oferowane przez deweloperów są olbrzymie. Czy istnieje alternatywa?

Sprawdź domy w konstrukcji szkieletowej

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na budowę domu w konstrukcji szkieletowej. Tego rodzaju budownictwo rozpowszechnia się w naszym kraju od kilku lat i zdobywa serca Polaków. Domy tego typu są nie tylko znacznie tańsze, ale również szybsze w budowie. Dom z drewna tworzony jest na podstawie drewnianego szkieletu, który podtrzymuje konstrukcję. Skąd wziąć projekt eleganckiego domu drewnianego? Znajdziemy je między innymi na stronie mawit.com.pl. Topowa firma budowlana zaproponuje nam projekty tworzone przez doświadczonych projektantów, którzy znają potrzeby współczesnych kupujących. Domy wewnątrz są przestronne, ustawne, a przede wszystkim: pełne światła.
Domy w konstrukcji szkieletowej buduje się w niespełna kilka miesięcy. W zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim budowa trwa 2-8 miesięcy. W tym czasie wylewane są fundamenty, stawiany szkielet. Nie ma potrzeby czekania także na ładną pogodę – zastosowanie drewna sprawia, że budowa może rozpocząć się w dowolnym momencie w roku.

Skąd tak duża popularność domów szkieletowych?

Przede wszystkim wpływa na to ich cena. Szacuje się, że dom szkieletowy jest o ok. 35% tańszy od klasycznych domów murowanych. Druga sprawa to budowa zgodna z zasadami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że dom będzie wspierał zatrzymywanie ciepła wewnątrz, a to z kolei oznacza znacznie niższe rachunki!

Categories Dom i Wnętrze
Kwietnik kubik stalowy loft zobacz https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/