TOP

Kilka słów o stopnicach gresowych

Płytki ceramiczne to bardzo popularny materiał wykończeniowy. Jeszcze kilka lat temu płytkami ceramicznymi wykańczaliśmy głównie ściany i podłogi w kuchniach i łazienkach. Dzisiaj materiałem tym równie chętnie wykańczamy zewnętrzne i wewnętrzne schody. Wykończone ceramicznymi płytkami schody są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Są także eleganckie i trwałe. Do tego wykończenie schodów płytkami kosztuje mniej niż użycie drewna. Ale schody powinny być również bezpieczne. Nie wszystkie płytki nadają się więc tak samo dobrze do wykończenia powierzchni schodów. Na schody polecane są płytki antypoślizgowe.

Dobrym rozwiązaniem są także ryflowane stopnice gresowe. Przy krawędziach tych stopnic zostały wykonane specjalne żłobienia, dzięki którym wykończone nimi schody są bardzo bezpieczne. Stopnice gresowe ryflowane mogą być układane na schodach znajdujących się nie tylko wewnątrz budynku. Są polecane także na schody zewnętrzne. Dzięki żłobieniom ryzyko, że poślizgniemy się na mokrych schodach jest znacznie mniejsze.

Categories Dom i Wnętrze
https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-bez-pracy/ zobacz wiecje https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/