TOP

Zabawy na przyjęciu urodzinowym.

Decydując się na organizację urodzin dziecka, musimy zadbać o część rozrywkową tego wydarzenia. Odpowiednie zabawy nie pozwolą się nudzić i sprawią, że przyjęcie będzie dobrze wspominane. Oto kilka pomysłów, które sprawdzą się na niejednym przyjęciu.

Zabawy w domu

Ciepło, zimno to klasyczna zabawa, która wywołuje wiele śmiechu. Jedno dziecko wychodzi z pokoju. Reszta chowa wybraną rzecz (piłka, maskotka, kapelusz). Następnie wszyscy naprowadzają poszukiwacza schowanej rzeczy, używając tylko słów „ciepło, zimno”.

Skojarzenia to prosta gra dla kilku osób. Jedno dziecko mówi jakieś słowo np. las, kolejne zaś musi podać inne, kojarzące się z lasem np. wilk. Rozwija wyobraźnię. Nie ma w niej wygranych ani przegranych.

Rysowanie cieni to ciekawa propozycja. Dzieci wybierają rzecz, którą chcą narysować. Stawiają ją na białej kartce i oświetlają np. lampką. Następnie odrysowują powstały kształt. Doskonała zabawa dla najmłodszych.

Warto również zaproponować zabawę w głuchy telefon. Wymyślamy konkretne zdanie np. rudy lis poszedł do kurnika. Następnie mówimy je dziecku na ucho, tak by reszta nie słyszała. Ono przekazuje dalej. Do ostatniej osoby zapewne hasło dotrze w zmienionej postaci. Zadaniem wszystkich jest znaleźć osoby, które źle przekazały lub usłyszały hasło.

Zabawy w ogrodzie

Jedno dziecko odwraca się plecami do reszty, ważne by było od nich w znacznej odległości. Zwycięża ten, kto pierwszy dobiegnie do niego. Mówi: „raz, dwa, trzy… Baba Jaga patrzy” i ogląda się za siebie. Biegnące dzieci muszą wtedy stać nieruchomo. Jeśli tak się nie dzieje, wracają na start.

Ciekawą propozycją na urodziny dziecka jest poszukiwanie ukrytego skarbu w ogrodzie. Chowamy pudełko ze słodyczami w wybranym miejscu. Następnie rysujemy mapę oraz wymyślamy zagadki, których rozwiązanie ma ułatwić odnalezienie skarbu. Emocjonująca zabawa, która dostarczy wiele radości i satysfakcji, na pewno zajmie dzieciaki na dłuższą chwilę.

Jeśli mamy kolorową kredę i dużą tablicę to warto zaproponować rysowanie na świeżym powietrzu. Chęci nie braknie, a otaczająca przyroda dostarczy dużo pomysłów do stworzenia rysunku.

Inne propozycje.

Sala zabaw, piniata, restauracja to propozycje dla zabieganych rodziców, którzy chcą wyprawić urodziny dziecka. Profesjonaliści zajmą się opieką nad pociechami i wymyślaniem zabaw dla nich. Jest to wygodne rozwiązanie, które nie wymaga długich przygotowań.

Wybieramy różne możliwości w zależności od tego, czy dysponujemy czasem na organizację urodzin dziecka, czy też nie. Ważne by najmłodsi, zwłaszcza nasza pociecha, wyszli zadowoleni i miło wspominali ten czas.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Categories Ciekawe
zobacz zobacz https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/