TOP

Wysoki zwrot podatku za pracę w Belgii. Jak prosto rozliczyć się z pomocą polskiego biura rachunkowego?

Według szacunkowych danych w Belgii mieszka i pracuje około 100 tys. osób pochodzenia polskiego. Wiele z tych osób przebywa w tym kraju na stałe już bardzo długo. Część z nich jednak wyjeżdża w celach zarobkowych, po czym wraca do swoich domów na pewien okres. Polacy znajdują zatrudnienie w branży budowlanej, gastronomicznej, opiece zdrowotnej czy jako kierowcy ciężarówek. Belgia gwarantuje wysokie zarobki, godne warunki życia i przede wszystkim stabilne zatrudnienie. Pracownicy, którzy przebywają tam i pracują na umowę, mają obowiązek rozliczyć się z belgijskim fiskusem. Dowiedz się więcej o tym, jak otrzymać wysoki zwrot podatku z Belgii.

Fiche – belgijska karta podatkowa. Najważniejszy dokument przy rozliczeniu podatku

Zwrot podatku z Belgii może być wysoki, dzięki ulgom podatkowym, z których każdy pracownik ma prawo skorzystać. Warunkiem jest osiągnięcie minimum 75% dochodów z pracy w Belgii. Korzystne przy rozliczeniu belgijskiego PIT’u jest złożenie wspólnej deklaracji  z małżonkiem. Jest to opłacalna forma w przypadku, gdy mąż lub żona zarabia mniej lub nie pracuje wcale. Specjaliści z Borsuk Podatki pomogą Ci wypełnić i wysłać wszystkie niezbędne dokumenty do urzędu skarbowego. Niezbędna do rozliczenia jest belgijska karta podatkowa – Loonfiche, na której uwzględnione są wszystkie otrzymywane wynagrodzenia w ostatnim roku podatkowym. 

Pamiętaj o rozliczeniu dochodów z Belgii w polskim urzędzie skarbowym

Polacy pracujący w Belgii zadają sobie pytanie “Czy pracując w Belgii muszę rozliczyć, muszę rozliczyć się w Polsce?” Odpowiadamy: Tak, jest to obowiązek każdego pracownika, aby zawiadomić polski urząd skarbowy do dnia 30 kwietnia o dochodach z Belgii. Służy do tego specjalny załącznik ZG. Otrzymujemy go w polskiej skarbówce. Zarobki z tego kraju trzeba doliczyć do dochodu osiągniętego w Polsce. W tym celu skorzystaj z pomocy jednego z najdłużej działających biur podatkowych w Polsce – Borsuk Podatki. 

 

Categories Motoryzacja
https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ live url