TOP

Wanny prostokątne w różnych aranżacjach

Wanny prostokątne, niezależnie od użytego materiału można wpisać w każdą aranżację wnętrza. Zaadaptowanie do niej obudowy jest niezwykle proste, a wybór możliwych aranżacji właściwie nieograniczony. Dlatego niezależnie od tego czy posiada się małą czy dużą łazienkę, warto zdecydować się na wannę prostokątną.

Wanny prostokątne do aranżacji w stylu prowansalskim

Decydując się na aranżację łazienki w stylu prowansalskim do wanny prostokątnej można dobrać obudowę karton-gipsową, a następnie wykończyć panelami drewnopodobnymi w białym kolorze. Oczywiście mogą to być również drewniane deski, jednak koniecznie gatunki, które mogą być przeznaczone do łazienki i bezpośrednio narażone na zawilgocenie. Najlepiej w takim przypadku sprawdza się drewno egzotyczne, które również może zostać pomalowane na biało na użytek prowansalskiej aranżacji łazienki. Oczywiście nieodzowne będzie dobranie do wanny również pozostałej ceramiki łazienkowej, najlepiej również prostokątnych umywalek, które w zależności od miejsca, jakim się dysponuje mogą być wpisane w drewniany biały blat i tworzyć wyspę łazienkową.

Wanny prostokątne do aranżacji w stylu ludwikowskim

Styl ludwikowski charakteryzuje się wytwornością, a także zastosowaniem materiałów takich, jak miedziane wanny i marmurowe blaty. Miedziana wanna to dość ekstrawagancki wybór jednak można również wybrać taką w prostokątnym kształcie. Do niej rzecz jasna najlepiej sprawdzają się baterie wannowe miedziane, z którymi stworzą monochromatyczną aranżację. Do tego warto dobrać stylizowane umywalki z bateriami dopasowanymi do charakteru łazienki. Nie można zapomnieć o zasłonach ze złotymi akcentami, które również doskonale komponują się z taką aranżacją.

Wanny prostokątne w stylu retro

Obecnie najczęściej wybieraj się wanny prostokątne akrylowe, jednak dla osób chcących uczynić wnętrze bardziej w stylu retro, lepszym wyborem mogą być wanny żeliwne. Można do nich dobrać baterie w stylu retro, jak i utrzymane w podobnej stylistyce zestawy prysznicowe. Takie wanny można obudować płytkami podobnymi do tych, które znajdują się na ścianach, co stworzy jednolitą aranżację.

Do wanien prostokątnych można również dobrać parawany nawannowe jedno i dwuskrzydłowe. Sprawdzą się one niezależnie od wybranej aranżacji, jeśli chce się zapewnić bardziej komfortowe korzystanie z zestawu prysznicowego bez konieczności wycierania podłogi, po każdorazowej kąpieli. Są transparentne w związku z tym nie zaburzą aranżacji wnętrza. Ich zastosowanie zwiększy również izolację akustyczną w łazience. Wanny prostokątne to odpowiedni wybór niezależnie od wielkości łazienki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne

Categories Dom i Wnętrze