TOP

W poszukiwaniu inspiracji na tarasy ogrodowe

Czy aby odpocząć musimy szukać słońca i zieleni w innych krajach? Już nie – zamiast wydawać na dalekie podróże wystarczy odpowiednio zaaranżować nasz taras, który stanie się idealnym miejscem do relaksu. Niewiele trzeba, aby cieszyć się luksusem. Wystarczy wybrać odpowiednie meble i dodatki!

Nowoczesne meble na naszym tarasie

Wybór mebli tarasowych jest olbrzymi – przekonują nas o tym topowi producenci, którzy co pół roku czy co rok oferują nam nowe, interesujące kolekcje. Szukając inspiracji na tarasy ogrodowe nie musimy wynajmować architekta zieleni czy kopiować pomysły z pism wnętrzarskich. Wykorzystując gotowe propozycje producentów bez trudu stworzymy na tarasie wyjątkowe miejsce wypoczynkowe.

Jakie tworzywa wykorzystywane są do produkcji mebli tarasowych?

Podstawą są oczywiście stelaże mebli – te wykonuje się obecnie z aluminium malowanego proszkowo. Tworzywo to jest lekkie i wysoce odporne na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Aluminiowe stelaże sprawiają także, że przenoszenie czy przesuwanie mebli nie sprawia żadnego problemu.

Poduszki i siedziska w nowoczesnych kolekcjach również zasługują na wiele uwagi. Miękkie elementy tapicerowane są pokrowcami pokrytymi teflonową powłoką – zastosowanie tej technologii sprawia, że tworzywa nie chłoną wilgoci czy brudu zachowując na długo elegancki wygląd.

Stwórz własną dżunglę na tarasie!

Zieleń w połączeniu ze stonowanymi kolorami mebli tarasowych tworzy wspaniałą kompozycję. Warto zastanowić się nad dużymi roślinami doniczkowymi, które z czasem stworzą swoisty mur zieleni wokół nas. W takim otoczeniu z pewnością uda nam się odprężyć. Tak zaaranżowany taras z pewnością stanie się także świetnym miejscem do organizowania spotkań towarzyskich czy podawania rodzinnych posiłków.

Categories Dom i Wnętrze
lelobos.pl zhouse.pl https://www.jelonka.com/kalkulator-oc-szybko-i-tanio-oblicz-skladke-ubezpieczenia-123230