TOP

Szafki kuchenne – jak zaplanować ich rozkład?

Tak, wymiary kuchni należy wziąć pod uwagę, jeżeli ktoś chce wybrać dobry zestaw kuchenny. Równie ważne jest jednak to, jak poszczególne szafki kuchenne zostaną zaplanowane. Tak, aby móc jak najbardziej ułatwić sobie funkcjonowanie w tym pomieszczeniu. Gotowanie, w ten sposób stanie się prawdziwą przyjemnością.

Góra i dół

Szafki kuchenne dzieli się na te dolne, jak również górne. Należy pamiętać o tym, aby tak rozplanować ułożenie w nich poszczególnych rzeczy, aby nie mieć problemu z ich sięganiem. O co dokładnie chodzi? O to, że nie wszyscy z pełną swobodą mogą korzystać z górnych szafek. Chyba można nawet powiedzieć, że takich osób jest zdecydowana większość. Warto więc pomyśleć o tym, aby właśnie na górze umieścić takie rzeczy, które wykorzystuje się bardzo rzadko. Dzięki temu wystarczy tylko od czasu do czasu, wykorzystać taboret, który ułatwi dosięgnięcie pożądanej rzeczy. Na samym dole należy umieścić rzeczy, które są bardzo często wykorzystywane, aby zawsze mieć je pod ręką. 

Szafki kuchenne z blatami roboczymi

Należy również stworzyć ciąg takich szafek kuchennych, aby mieć do dyspozycji wygodny blat roboczy. W końcu jest on potrzebny po to, aby móc przygotowywać poszczególne potrawy. Blat roboczy może znaleźć się pod ścianą, co doskonale sprawdza się w przypadku kuchni jednorzędowych. Równie dobrze można pomyśleć o ustawieniu szafek kuchennych w kształcie wyspy, gdzie zostanie ustawiony blat roboczy dostępny ze wszystkich stron, dzięki czemu będzie mogło skupić się dookoła niego więcej osób. 

 

Categories Dom i Wnętrze
https://poochfest.org https://xnova-24.pl https://herniatedlumbardisc.net