TOP

Skandynawskie meble – czy są praktyczne?

Skandynawskie meble są białe lub jasne, dlatego wiele osób zastanawia się, czy takie rozwiązania są praktyczne. Na pewno są to barwy uniwersalne, dlatego dają wręcz nieograniczone możliwości w zakresie aranżacji wnętrza. Pozwalają też na stworzenie klimatu ciepłego i przytulnego lub chłodnego i minimalistycznego, który jest bardzo modny. Mają one wiele zalet, dlatego cieszą się tak dużą popularnością.

 

Skandynawskie meble – jakie mają zalety

Jasne skandynawskie meble to przede wszystkim optyczne powiększenie wnętrz. W połączeniu z białymi ścianami i podłogą w kolorze jasnego drewna potrafią nawet najmniejszemu pomieszczeniu dodać przestronności. Im jaśniejszy kolor mebli, tym więcej odbijają światła, co dodatkowo rozjaśnia wnętrze.

Biel to kolor, który zawsze kojarzy się z czystością, dlatego jasne meble w stylu skandynawskim to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią ład i estetykę. Co więcej, łatwo utrzymać je w czystości, a do tego zawsze wyglądają efektownie. Świetnie komponują się też z różnymi stylami, np. klasycznym lub industrialnym, więc pasują do niemal każdego wnętrza.

 

Czy skandynawskie meble mają jakieś wady?

Trudno ocenić czy skandynawskie meble mają jakieś wady, zwłaszcza że większość z nich jest wykonana z wysokiej jakości materiałów. Na pewno łatwiejsze do utrzymania w czystości są modele lakierowane, które jednak pozbawiają drewno naturalnego uroku. Kwestią dyskusyjną są meble tapicerowane w kolorze białym, które wprawdzie ładnie wyglądają, ale są raczej mało praktyczne. Z tego właśnie względu w stylu skandynawskim dopuszcza się tapicerkę w odcieniach szarości, czerni czy granatu.

O meble trzeba oczywiście dbać, aby przez długi czas wyglądały doskonale. Przydają się do tego odpowiednie preparaty, np. woski i oleje, którymi można zabezpieczyć powierzchnie szczególnie narażone na uszkodzenia.

Categories Dom i Wnętrze
Kwietnik kubik stalowy loft https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ Metalowy stojak na ręczniki