TOP

Rozwój potencjału firmy bez wydatków związanych z kupnem nieruchomości

Sposobem na rozwój zakładu pracy może być najem kolejnej nieruchomości. W tym wypadku firma nie musi ponosić dużych kosztów jednorazowo. W zależności od pomyślności projektu opłacany jest stały czynsz miesięczny przez określony czas. Takie rozwiązanie nie powoduje powstania ryzyka utraty płynności finansowej.

Najem lokalu w dobrej lokalizacji

W wypadku nieruchomości komercyjnych do wynajęcia oferta może obejmować obiekty w różnej lokalizacji. Takie działania mogą przyspieszyć rozwój firmy. Wynajętą siedzibę można założyć bliżej lokalizacji zamieszkanej przez potencjalnych klientów. Okresowy najem pozwala sprawdzić, jak będzie produkt postrzegany i czy taki kierunek rozwoju jest dobry.

Firmy chwalą sobie takie rozwiązania, ponieważ mogą wynająć potrzebną im powierzchnię, bez konieczności najmu całego obiektu. Dopasowana oferta do potrzeb podmiotu gospodarczego dobrze sprawdza się w przypadku młodych firm lub projektów krótkoterminowych. To również dobry pomysł na tworzenie filii istniejącego już oddziału w innym punkcie.

Elastyczne dostosowanie pomieszczeń do potrzeb firmy.

Działalność każdej firmy ma wahania i w ciągu roku miej lub bardziej odczuwa potrzebę rozwoju. Wynajmowane nieruchomości komercyjne często mają możliwość najmu kolejnych pomieszczeń w przypadku zwiększenia produkcji lub gwałtownego rozwoju działalności. To dobry sposób na zrównoważony rozwój bez podnoszenia poziomu kosztów działalności.

Możliwość wynajmu zróżnicowanych powierzchni to kolejny atut przemawiający za pozyskaniem lokalu jako najemca. Można wynajmować pomieszczenia dostosowane do różnych zadań w różnych lokalizacjach. Nieruchomości komercyjne często budowane są pod określony profil potencjalnego klienta. Dla firmy to dobre rozwiązanie, ponieważ wtedy decyduje jaka część wynajmowanej powierzchni będzie w biurowcu, a jaka cześć wynajęta zostanie w hali produkcyjnej.

Zwiększenie mobilności firmy

Umowy z możliwością wypowiedzenia zapewniają firmie prawo do szybkiej zmiany lokalizacji firmy. W ten sposób elastycznie reaguje ona na potrzeby rynku oraz koniunkturę. Zwiększa to potencjalne możliwości wykorzystania przewagi konkurencyjnej nad zwykłymi podmiotami o tradycyjnej strukturze.

Brak sztywnej struktury firmy sprawia, że ponosi ona mniejsze koszty oraz nie jest obciążona stałymi zobowiązaniami. Firmy w ten sposób mogą działać globalnie bez nabywania nieruchomości i obiektów.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

Categories Biznes
lishwebteachers.com bradforddesign.com efoxstory.com