TOP

Pielęgnacja skóry jesienią i zimą

W sezonie jesienno-zimowym nasza skóra narażona jest nie tylko na niskie temperatury, ale również na wiatr czy opady deszczu. Wszystkie te czynniki mogą negatywnie wpływać na jej wygląd oraz zdrowie. Dodatkowo, po upalnym lecie cera mogła stracić swą jędrność za sprawą dużej ekspozycji na słońce. Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto stosować na jesień i zimę, aby cieszyć się pełną blasku skórą na twarzy?

Regeneracja po lecie

Na początek warto postawić na zabiegi regeneracyjne, które przywrócą skórze jędrność i zmniejszają ewentualne podrażnienia spowodowane słońcem czy słoną wodą morską. W drogeriach możemy kupić specjalne maseczki regenerujące, które sprawdzą się w tej roli doskonale. Tego rodzaju zabiegi należy przeprowadzać raz w tygodniu, natomiast na co dzień do pielęgnacji skóry używajmy kremu BB, który posiada właściwości z zarówno nawilżające, jak i regenerujące.

Maseczkę możemy również wykonać samodzielnie, na przykład z kurzego jajka, świeżych drożdży, mleka i miodu. W internecie znajdziemy wiele przepisów na domowej roboty kosmetyki, które dają doskonałe efekty.

Pielęgnacja na co dzień

Codzienna rutyna pielęgnacyjna powinna obejmować dokładne oczyszczenie twarzy, na przykład mleczkiem, tonikiem czy wodą micelarną. Dopiero na oczyszczoną twarz możemy nałożyć wspomniany już krem BB, którego składniki odżywcze będą mogły bez problemu przeniknąć do skóry.

Warto również pamiętać o ochronie skóry przed mrozem, wiatrem oraz promieniami UV, na które narażeni jesteśmy również jesienią i zimą, gdy za oknem panuje słoneczna pogoda. W tym zadaniu świetnie sprawdzi się krem BB o uniwersalnym zastosowaniu, który przeznaczony jest do każdego typu skóry. Jego olbrzymią zaletą jest fakt, że chroni skórę przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, ale również łagodzi podrażnienia wynikające z nieodpowiedniej diety (pikantna, kwaśna dieta, nadmiar cukru, używki). Dzięki stosowaniu kremu BB na co dzień zapewnimy swojej skórze odpowiednią pielęgnację i ochronę.

Jesień i zima to pory roku, które mogą mocno dać się we znaki naszej skórze, jeśli jej odpowiednio nie zabezpieczymy. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom każdy będzie w stanie zadbać o zdrowie i wygląd swojej cery, jednocześnie ciesząc się promienną, jędrną oraz gładką skórą twarzy przez cały rok.

Krem bb znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

Categories Zdrowie i Uroda
moralarte.com https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ zobacz wiecje