TOP

Nowoczesne oświetlenie

Oświetlenie jest bardzo istotną rzeczą. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Większość osób, które zabierają się za projektowanie jakiegoś pomieszczenia oświetlenie planuje na samym końcu. Może i rozpoczęcie projektowania od samego oświetlenia nie jest również najlepszym pomysłem, ale już na samym wstępie powinniśmy mieć jakąś koncepcję.

Dlaczego nowoczesne oświetlenie jest takie istotne?

Kiedy projektujemy na przykład wystrój mieszkania, powinniśmy mieć jakieś założenie dotyczące rozkładu oświetlenia oraz stylizacji lamp. Nowoczesne lampy mają bardzo różne stylizacje, więc będziemy mieli bardzo duży wybór.

Nowoczesne oświetlenie musi spełniać niezwykle wiele funkcji. Przede wszystkim niezależnie od tego, czy jest to dom, czy miejsce pracy musi być na tyle mocne, aby umożliwiało pracę oraz normalne funkcjonowanie. W miejscu pracy jest to o tyle istotne, że musimy spełnić restrykcyjne wymogi.

Oświetlenie jest również elementem wystroju. Współczesne trendy są ukierunkowane na to, aby w pomieszczeniu były duże źródła światła, które w razie potrzeby są w stanie całe je dobrze oświetlić, ale na co dzień lepiej jest mieć źródła światła słabsze i bardziej rozproszone. Z jednej strony według nowych trendów lepiej to wygląda, z drugiej strony, bardzo rzadko potrzebujemy, aby cały pokój był mocno doświetlony, więc jest praktyczne.

Lampy nowoczesne = lampy energooszczędne

Kiedy planujemy rozkład oświetlenia, powinniśmy pamiętać o tym, że nowoczesne lampy są to lampy, które jako źródeł światła używają żarówek led-owych. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy. Największym minusem jest inna barwa takiego światła w porównaniu do żarówek żarowych, chociaż w tej materii wiele się zmienia i te różnice nie są już tak duże, jak jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu.

Lampy nowoczesne mają oczywiście wiele plusów. Nalezą do nich energooszczędność oraz rzecz, na którą mało kto zwraca uwagę. Żarówki led-owe nie nagrzewają się tak mocno, jak klasyczne, dlatego możemy je umieszczać w większej ilości miejsc oraz mogą przyjmować różnego rodzaju kształty, takie jak taśmy. Takie taśmy led-owe pozwalają na zaaranżowanie oświetlenia w sposób, jaki byłby niemożliwy stosując klasyczne rozwiązania oświetleniowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://lampykemar.pl/86-styl-nowoczesny

Categories Dom i Wnętrze
https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/ https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/