TOP

Mieszkanie bez komórki lokatorskiej? Sprawdź, jak zyskać miejsce do przechowywania

Komórka lokatorska to dodatkowe pomieszczenie, które często łączone jest z mieszkaniem w tym samym bloku i pełni niejako funkcji klasycznej piwnicy. Wymiary tego typu pomieszczeń zależą zwykle od konstrukcji budynku, ale zwykle wynoszą od 3 do 10 m2. Nie zawsze jednak każdy właściciel mieszkania może pozwolić sobie na dokupienie komórki lub zwyczajnie ubiegną go sąsiedzi – liczba komórek nie zawsze odpowiada liczbom mieszkańców. Gdzie wówczas przechowywać przedmioty, z których nie korzystasz na co dzień?

 

Wymiary tego typu pomieszczeń zależą zwykle od konstrukcji budynku, ale zwykle wynoszą od 3 do 10 m2. Nie zawsze jednak każdy właściciel mieszkania może pozwolić sobie na dokupienie komórki lub zwyczajnie ubiegną go sąsiedzi – liczba komórek nie zawsze odpowiada liczbom mieszkańców. Gdzie wówczas przechowywać przedmioty, z których nie korzystasz na co dzień?

Komórka lokatorska – luksus nie dla każdego

Skąd wzięła się komórka lokatorska? Warszawa to miasto, w którym to rozwiązanie jest niemal na porządku dziennym w nowoczesnych, deweloperskich inwestycjach mieszkaniowych. Okazuje się jednak, że kupując tam mieszkanie, nie powinieneś brać za pewnik dodatkowej przestrzeni do składowania swoich sprzętów.

Komórkę lokatorską często trzeba osobno dokupić, a to wydatek rzędu kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Co więcej, liczba takich składzików często jest ograniczona względem liczby mieszkańców w bloku – może się zatem zdarzyć tak, że dla ciebie takiej komórki po prostu już nie będzie.

Co robić, aby nie zagracać mieszkania? Oto alternatywa!

Okazjonalnie używane sprzęty, meble balkonowe czy przetwory – to tylko niektóre z przedmiotów, jakie zwykle umieszcza się w piwnicach czy komórkach. Jeśli nie masz do nich dostępu, możesz skorzystać z nowoczesnego i równie komfortowego rozwiązania. Interesuje cię niewielka lokatorska komórka? Warszawa to miasto, w którym znajdziesz kilka magazynów samoobsługowych, a w nich boksy, w których możesz magazynować:

  • przedmioty osobiste,
  • meble,
  • ubrania,
  • sprzęt elektroniczny,

Takie magazyny self storage jak np. Kangu funkcjonują zresztą także w innych, większych polskich miastach. Dostęp do swojego wynajętego boksu, zaawansowany system ochrony czy higiena na najwyższym poziomie to tylko niektóre z argumentów, które sprawią, że szybko przestaniesz martwić się brakiem komórki we własnym bloku.

Categories Dom i Wnętrze