TOP

Mezoterapia: popularny zabieg medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bardzo różne. Jednym z tych, które cieszą się ogromną popularnością jest mezoterapia. Coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z dobrodziejstw mezoterapii.

Twórcą mezoterapii jest francuski lekarz Michel Pistor. Z pewnością nie sądził on, że udało mu się stworzyć wyjątkową metodę, która tak bardzo zyska na popularności. Początki tej metody sięgają aż do lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Medycyna estetyczna zaczęła ją jednak stosować dopiero w latach siedemdziesiątych, a więc dobre dwadzieścia lat później.

Mezoterapia to nic innego, jak wykonanie licznych nakłuć. W ich trakcie do precyzyjnie dobranej warstwy skóry wprowadzona zostaje substancja aktywna, której zadaniem jest wywołanie określonego efektu. Koktajl substancji, które trafiają w skórę dobierany jest zawsze indywidualnie. Zależy on bowiem od potrzeb skóry, a także efektu, który chce się uzyskać.

Mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym i dającym naprawdę bardzo dobry efekt, który zadowoli nawet najbardziej wybredne kobiety.

Klinika medycyny estetycznej IKONA CITY zaprasza na zabieg mezoterapii. Sprawdź ofertę  – mezoterapia Gliwice.

Categories Zdrowie i Uroda