TOP

Materacyki do łóżeczka– jaki wybrać?

Materacyki do łóżeczkasą dostępne w różnych rozmiarach i typach. Na zakup, którego się zdecydować, aby zapewnić swojemu dziecku zdrowy odpoczynek?

Niemowlę spędza w łóżku zdecydowaną większość dnia, dlatego powinno się mu zapewnić warunki optymalne do jego prawidłowego rozwoju.

Materacyki do łóżeczka– zwróć uwagę na bezpieczeństwo

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko odpowiednio się rozwijało. I dlatego, wybór materacyka powinien zostać odpowiednio przemyślany. Materacyki do łóżeczka, których zakup zdecydujemy się rozważyć powinny certyfikaty oraz atesty zapewniające bezpieczeństwo (przy czym zaznaczmy, że jest to niezwykle istotne w kwestii gotowego materaca jak i komponentów, z których został on wykonany). Niezwykle ważne jest również to, aby w materacu nie występowały żadne, szkodliwe dla dziecka substancje chemiczne – im bardziej materacyki do łóżeczkasą naturalne, tym lepiej.

Materacyki do łóżeczka– jakie powinny być?

Już poruszyliśmy kwestię bezpieczeństwa – jakimi jeszcze cechami powinny charakteryzować się materacyki do łóżeczka? Należy zwrócić uwagę na twardość materaca – dla najmłodszych zaleca się materace bezstrefowe, średniotwarde – zapewniają podporę kręgosłupa na całej jego długości i brak odkształceń, które mogą pojawić się na materacach innego typu. Nawet cienki materac może być odpowiedni dla dziecka, jeśli został wykonany z materiałów o odpowiedniej gęstości (chcąc sprawdzić, czy kupiony przez nas materac się nadaje, wystarczy oprzeć go o ścianę – jeśli jest w stanie samodzielnie ustać, bez obaw możemy położyć na nim swoje dziecko).

Categories Dom i Wnętrze
zobacz zobacz wiecje zobacz wiecje