TOP

Które drzwi balkonowe przesuwne wybrać?

Drzwi balkonowe przesuwne pojawiają się coraz częściej w ofercie wielu producentów. Nie ma się czemu dziwić – coraz większa liczba klientów jest zainteresowana tym, żeby taką stolarkę okienną zamontować w swoich domach.

Drzwi balkonowe przesuwne – różne rodzaje

Mając na myśli drzwi balkonowe przesuwne, trzeba wiedzieć, że ma się do czynienia z różnymi rodzajami produktów. Do wyboru są m.in.:

  • drzwi podnoszono-przesuwne HST – można je otworzyć dzięki temu, że będzie przesuwać się je będzie w poziomie. Z powodzeniem będzie można przy ich pomocy przewietrzyć pomieszczenie, na co pozwoli możliwość zablokowania jednego ze skrzydeł. Na rynku dostępne są drzwi, które otwierane są ręcznie, jak również te sterowane za pomocą pilota.
  • drzwi uchylno-przesuwne HKS – otwierają się podobnie, jak HST. Można doprowadzić do całkowitego zablokowania ruchomego skrzydła. Dzięki temu, że istnieje możliwość uchylenia górnej krawędzi, wietrzenie pomieszczenia nie będzie stanowić tak dużego problemu. Ich zaletą jest cena – są one zdecydowanie tańsze niż HST. Aczkolwiek, przy ich pomocy nie można stworzyć dużych przeszkleń.

Co można jeszcze kupić?

Do wyboru są jeszcze drzwi odstawno-przesuwne PAS – można je odstawić o kilka milimetrów na całym obwodzie, jeżeli chodzi o skrzydło ruchome. Dzięki temu będzie można wietrzyć pomieszczenie nawet wtedy, jeżeli za oknem będzie padać. Nie będzie można jednak przy nich zastosować niskiego progu. Są one wygodne w użyciu, ponieważ – tak jak modele poprzednie – będzie można je bez problemu otwierać w poziomie. 

 

Categories Dom i Wnętrze
https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/ https://motohigh.pl/2024/05/22/zakup-ubezpieczenia-samochodu-najczestsze-bledy/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy-na-motocykl/