TOP

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej – cel i przebieg

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej konieczna jest przed każdym zabiegiem. Dowiedz się, jaki jest cel i przebieg konsultacji estetycznej.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej – jaki jest jej cel?

Konsultacja estetyczna to wizyta poprzedzająca zabieg medycyny estetycznej, podczas której lekarz omawia z pacjentem dokładny przebieg terapii. Celem takiego spotkania jest przede wszystkim wykluczenie przeciwwskazań do danej terapii oraz ustalenie optymalnego planu leczenia. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.

Cel konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, celem konsultacji wstępnej przed zabiegiem medycyny estetycznej jest przede wszystkim wykluczenie przeciwwskazań do danej terapii. Na podstawie rozmowy ze specjalistą dowiesz się, co możesz w swoim wyglądzie poprawić i zorientujesz się w dostępnych terapiach. Podczas konsultacji estetycznej omawiany jest też dokładny plan leczenia. Na podstawie problemów, z jakimi zmaga się pacjent oraz jego oczekiwań lekarz dobiera odpowiednią metodę terapeutyczną, a także liczbę i częstotliwość zabiegów.

Przed jakimi zabiegami medycyny estetycznej potrzebna jest konsultacja lekarska?

Konsultacja wstępna jest podstawą do podjęcia leczenia w klinice medycyny estetycznej. Niezależnie od inwazyjności zabiegu, konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej lub z innymi specjalistami, np. dermatologiem, chirurgiem plastycznym, kosmetologiem, laryngologiem czy diabetologiem.

Wśród bogatego wyboru terapii medycyny estetycznej znaleźć można zarówno najbardziej zaawansowaną technologię laserową (w tym najnowocześniejsze na świecie lasery pikosekundowe), jak i zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnego sprzętu i preparatów. Zarówno terapie na twarz, jak i na ciało powinny być dobrane zgodnie ze stanem zdrowia pacjenta i jego oczekiwaniami, a możliwe jest to tylko na podstawie konsultacji estetycznej.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej jest podstawą do podjęcia leczenia w przypadku takich zabiegów, jak m.in.:

  • laserowe odmładzanie twarzy,
  • wypełnianie zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego,
  • mezoterapia igłowa,
  • ostrzykiwanie toksyną botulinową,
  • peelingi chemiczne,
  • zabiegi modelujące ciało,
  • liposukcja,
  • przeszczep włosów
  • i wiele innych.

Na czym polega konsultacja przed zabiegiem medycyny estetycznej?

Podstawą konsultacji estetycznej jest szczera rozmowa z lekarzem. Na jej podstawie specjalista może dopasować odpowiedni zabieg. Dlatego bardzo ważne jest udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na temat swojego zdrowia, bez pomijania żadnych szczegółów Podczas konsultacji estetycznej odbywa się również badanie skóry. W niektórych przypadkach lekarz może zlecić dodatkową diagnostykę, która w zależności od zabiegu, może obejmować USG, RTG, cytologię, badania krwi.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej to również odpowiedni moment, aby przedstawić swoje wyobrażenia względem leczenia oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Wybierając zabieg, lekarz medycyny estetycznej uwzględnia oczekiwania pacjenta, ale też ma na uwadze jego bezpieczeństwo i naturalność efektów.

Po wyborze konkretnego zabiegu (lub zabiegów) specjalista omawia dokładnie, jak będzie przebiegała procedura. Informuje o rodzaju znieczulenia lub jego braku. Przedstawia technikę, która zostanie zastosowana podczas zabiegu i uprzedza o odczuciach, jakie mogą jej towarzyszyć. Następnie wyjaśnia, na czym będzie polegała rekonwalescencja oraz wymienia efekty, jakich można spodziewać się po przeprowadzonej terapii. Na koniec pacjent otrzymuje do podpisania formularz zgody na wykonanie zabiegu.

Poszukujesz profesjonalnej pomocy z zakresu medycyny estetycznej? Umów się na specjalistyczną konsultację w warszawskiej Klinice Miracki

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Categories Zdrowie i Uroda
https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-wyrzucic-opony/ zobacz wiecje