TOP

Keratynowe prostowanie włosów – warto?

O swoje włosy możemy dbać na wiele sposobów – używać wysokiej jakości szamponów, nakładać na nie odżywki i maski, ograniczać zabiegi stylizacyjne z użyciem rozgrzanych, uszkadzających włosy urządzeń. Nierzadko jednak zdarza się, że dla mocno przesuszonych, łamliwych i puszących się pasm to za mało. Ratunkiem dla pukli wymagających szczególnej troski okazują się być zaawansowane, profesjonalne zabiegi fryzjerskie. Jedną z kuracji cieszących się największą popularnością jest prostowanie keratynowe. Na czym polega zabieg? Jakie efekty przynosi? Sprawdź!

Keratynowe prostowanie – S.O.S. dla zniszczonych włosów

Keratynowe prostowanie jest kuracją dogłębnie odżywiającą, wygładzającą i prostującą trudne do ujarzmienia, skręcone i puszące się włosy. Zabieg polega na wtłaczaniu w pasemka włosów płynnej keratyny, naturalnego budulca włosa, za pomocą rozgrzanej do wysokich temperatur prostownicy. Dobroczynna substancja wnika w uszkodzone struktury, wypełniając ubytki. W efekcie włosy stają się odporne na czynniki chemiczne i uszkodzenia mechaniczne, są sprężyste, błyszczące oraz idealnie proste. Wykonując zabieg kreatywnego prostowania, znacznie ułatwiamy sobie codzienną pielęgnację włosów. Aby przygotować się do pracy czy na wielkie wyjście, nie musimy poświęcać czasu na stylizację pasm. Wystarczy umyć i wysuszyć włosy, aby  doskonale się prezentować. Pięknymi, zadbanymi włosami możemy cieszyć się około pół roku.

Gdzie kupić niezbędne akcesoria?

Przeprowadzenie zabiegu keratynowego prostowania wymaga użycia wysokiej jakości kosmetyków, które pozwolą na osiągnięcie pożądanego efektu. Płynną keratynę i prostownice cenionych producentów znajdziesz w internetowych hurtowniach fryzjerskich, takich jak hair-shop.pl.

Categories Zdrowie i Uroda