TOP

Jaka powinna być szafa ubraniowa?

Szafa ubraniowa jest nam potrzebna. Niezależnie od tego, czy będzie ona stała w garderobie, czy też w pokoju dziennym – to dzięki niej jesteśmy w stanie utrzymać wszystkie ubrania w jednolitym porządku.

Funkcjonalna szafa ubraniowa

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jaka powinna być szafa ubraniowa, ponieważ wszystko zależy od miejsca, jakie mamy dostępne. Można jednak sprawdzić, czy jej wyposażenie będzie zgodne z naszymi potrzebami. Trzeba więc sprawdzić, jaka jest dokładnie liczba półek, drążków do wieszania ubrań. Nie zapominajmy też o szufladach – chociaż w tym przypadku należy zaznaczyć, że nie każdemu potrzebne są takie szuflady. Szafa na ubrania powinna zostać tak dopasowana, aby spełniała nasze wymagania.

Szafa ubraniowa – kilka informacji

Aby szafa ubraniowa była funkcjonalna warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że przez długi czas będziemy użytkować takiego mebla. Chociażby, jeżeli chodzi o drążki na ubrania wiszące. Przyjmuje się, że powinny być one zamontowane w odległości 40 cm od tylnej ściany. W przypadku niektórych szaf dobrym rozwiązaniem są drążki wysuwane do przodu spod półki. Taki wysuwany drążek jest dobry wtedy, kiedy wnęka ma minimum 55 cm. Należy pamiętać także o tym, aby takie drążki mocować co 90 cm jego długości, ponieważ w innym wypadku pod naporem ubrań, może się on odkształcić. Może nie tylko to nieestetycznie wyglądać, ale w przyszłości drążek może w całości się zerwać z ubraniami. 

 

Categories Dom i Wnętrze
ategocena.pl https://www.jelonka.com/kalkulator-oc-szybko-i-tanio-oblicz-skladke-ubezpieczenia-123230 gonbleuusa.com