TOP

Jak pozbyć się przebarwień?

Promienna, gładka cera o jednolitym kolorycie jest najpiękniejszą ozdobą, o jakiej marzy każda kobieta. Niestety, znaczna część pań boryka się z nieestetycznymi przebarwieniami, które skrzętnie maskuje pod warstwą podkładu i pudru. Czy pozbycie się plamek i wyrównanie kolorytu jest możliwe? Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak!

Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia na skórze to plamy o różnej wielkości i kolorze powstające na skórze na skutek nagromadzenia się w jednym miejscu melaniny, czyli pigmentu naturalnie występującego w ludzkiej  skórze, we włosach, a także w naczyniówce. Na powstawanie nierówności ma wpływ wiele czynników, spośród których wyróżnić możemy ekspozycję na słońce, zaburzenia hormonalne, przyjmowanie leków  światłouczulających (na przykład leków na nadciśnienie czy tabletek antykoncepcyjnych) czy używanie niewłaściwych kosmetyków (głównie środków na bazie alkoholu).

Laser – sposób na przebarwienia

W sklepach czy aptekach znajdziemy różne kremy, maści i inne specyfiki mające na celu wyrównanie kolorytu. Niestety, w większości przypadków składniki zawarte w kosmetykach działają jedynie powierzchownie i nie są w stanie rozwiązać problemów dermatologicznych. Osobom bezskutecznie walczącym z przebarwieniami polecane są bezinwazyjne i bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej wykorzystujące laser. Używane przez lekarzy lasery kosmetyczne wnikają w głębsze warstwy skóry. Nagromadzona miejscowo melanina pochłania światło emitowane przez nowoczesną aparaturę i rozbija się na mniejsze kawałki. Cząsteczki barwnika są samoistnie usuwane przez organizm w naturalnych procesach metabolicznych. Efekt? Gładka i jednolita skóra już po jednej wizycie w gabinecie!

 

Categories Zdrowie i Uroda
Loftowy metalowy hoker barowy -sf.org zobacz wiecje