TOP

Jak czyścić wrażliwe urządzenia lekarskie

Niektóre urządzenia zastosowania medycznego, takie jak stetoskopy, endoskopy, sondy mają określone warunki używania, przechowywania i czyszczenia. Należy ich ściśle przestrzegać bo szybko stracą swoje właściwości dokonywania odpowiednich pomiarów. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie przecież wkładał endoskopu do sterylizatora, dlatego na rynku szeroko wykorzystuje się środki do dezynfekcji tego typu urządzeń.

 

 

Do czyszczenia endoskopów i wrażliwych sprzętów medycznych warto korzystać ze środków uniwersalnych, które nie tylko zapobiegną ich uszkodzeniu, ale także będą łatwe do przygotowania i ekonomiczne w użyciu. Dobrym przykładem jest Gigasept AF forte – to środek ze stajni firmy Schulke, ulepszony względem swojego poprzednika powiększą kompatybilność z różnymi materiałami medycznymi. Może i jest nieco droższy od Gigaseptu AF, ale przewyższa go wielozadaniowością.

Pojawienie się w sprzedaży ulepszonego środka czyszczącego do wrażliwych powierzchni jest naturalną koleją rzeczy. Model Forte ma szersze badania wobec usuwania trudnych wirusów, takich jak

  • Rota,
  • Vaccina,
  • BVDV,

Ponadto środek może być stosowany do ręcznej dezynfekcji, płukania przyrządów oraz stosowany w myjkach ultradźwiękowych. Tym samym szerokie i jego zastosowanie zmniejsza konieczność kupowania różnych środków do magazynu, ułatwia pracownikom wybór odpowiedniego preparatu, a także pozwala im skupić się na pracy, zamiast tracić czas na przypominaniu sobie właściwości poszczególnych preparatów.

 

Ten i inne środki do dezynfekcji powierzchni oraz sprzętu znajdziesz na stronie dezynfekcja24.com

Categories Zdrowie i Uroda