TOP

Dlaczego hybryda odpada?

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci jest chętnie wybierana przez kobiety, które cenią sobie komfort i oszczędność czasu. Efekty stylizacji mogą utrzymywać się w nienagannym stanie przez kilka tygodni. Zastanawiasz się, dlaczego hybryda odpryskuje już po kilku dniach? Poniżej przedstawiono kilka najpowszechniejszych przyczyn tego problemu!

Zniszczona płytka paznokci

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci to skuteczny sposób na to, aby utwardzić i wzmocnić płytkę. Warstwa ochronna zmniejsza podatność na uszkodzenia mechaniczne, co ułatwia osiągnięcie pożądanej długości. Zdarza się jednak tak, że lakier kompletnie nie trzyma się płytki.

Główną przyczyną problemu może być zniszczona macierz paznokci. Jeśli płytka jest w bardzo złym stanie, to na pewien czas lepiej zrezygnować z wykonywania manicure. Należy skupić się na regeneracji (np. stosowaniu odżywek lub produktów o działaniu leczniczym). Metoda hybrydowa zdobienia paznokci powinna być wykonywana wyłącznie na zdrowej płytce, która nie nosi wyraźnych oznak destrukcji lub choroby.

Brak odpowiedniego przygotowania

Wybierając metodę hybrydową zdobienia paznokci trzeba liczyć się z tym, że stylizacja może potrwać kilka godzin. Osoby bez doświadczenia potrzebują znacznie więcej czasu. Priorytetem jest kompleksowe przygotowanie płytki. Jest to niezwykle ważny etap, który bezpośrednio wpływa na długość utrzymywania się efektów stylizacji.

Niezwykle istotne jest, aby płytkę dokładnie oczyścić oraz wyrównać. W tym celu warto zastosować polerkę. Na paznokciach osadza się pył i inne zanieczyszczenia, które trzeba usunąć za pomocą specjalnego wacika oraz odtłuszczacza. Dopiero wtedy można przystąpić do nałożenia bazy lub multi-lakieru hybrydowego.

Niska jakość produktów

Produkty przeznaczone do metody hybrydowej zdobienia paznokci mogą sporo kosztować. Właśnie dlatego warto jest polować na promocje w sklepach stacjonarnych i internetowych. Oszczędzanie na jakości nie ma żadnego sensu. Manicure, który był tworzony przez kilka godzin, już po jednym dniu może prezentować się niechlujnie i nieestetycznie.

Warto zainwestować w lakiery hybrydowe znanych marek. Lepiej jednak nie mieszać ze sobą artykułów różnych producentów, ponieważ mogą one ze sobą nie współgrać. Nie ma nic złego w szukaniu tańszych zamienników, jednak przed podjęciem decyzji zakupowej należy zapoznać się z opiniami wystawionymi przez użytkowników. Trzeba jednak pamiętać, że są one subiektywne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hybrydy na paznokcie.

Categories Zdrowie i Uroda
Wysoki stolik do kuchni zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-zalozenie-gazu-w-samochodzie/